Mobil

Galaxy S3 için Android 4.3 İngiltere'de de durduruldu!

Samsung, kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor!


Tüm dünyada aktif olarak milyonlarca kullanıcısı bulunan Samsung, geçtiğimiz haftalarda en yeni amiral gemilerinden olan Galaxy S4 için Android 4.3 güncellemesini başlatmış, bir çok ülkede kullanıcıların telefonuna göndermişti. Geçtiğimiz yılın en çok satılan telefonlarından olan Galaxy S3'ün Android 4.3 güncellemesi alacağını belirten firma, ilk haftadan sonra şok edecek bir karar almıştı.

Alınan kararla birlikte Amerika'da Android 4.3 güncellemesini durduran G. Kore'li dev firma, geçtiğimiz saatlerde İngiltere'de de güncellemesini geri çekti. Oluşan sorunlar nedeniyle geri alınan güncelleme kullanıcıların yüksek tansiyonlu tepkiler vermesine neden oldu. 

1384868940_s3259184048.jpg

Galaxy S3 gibi akıllılar dünyasına yön veren güçlü donanımlara sahip bir telefonda, Android 4.3 güncellemesiyle birlikte yaşanan ekran donmaları, kapanmayan alarmlar, çalışmayan multitask, sıkıntı yaratan Wi-Fi ve Bluetooth gibi bir çok neden Samsung'un güncellemesini çok çabuk sabote etti. 

Amerika'da başlayan furya kısa sürede dünyaya yayılacağa benziyor. Böylece OTA ve Kies üzerinden sadece bir kaç ülkeye gönderilen o güncelleme geri çağırılmış olup, iptal edildi. Yılın 3. çeyreğine doğru kullanıcılarla buluşan Galaxy S4 için gelen Android 4.3 güncellemesi de Amerika'daki bazı AT&T modellerinde de sıkıntı yarattı.

Samsung'un kendisinin bile hızına yetişemediği model fazlalığı ve daha bir çok faktör bu yıl içinde istenmeyen sorunlara yol açtı, geçtiğimiz haftalarda başlayan Samsung iticiliği sosyal medyayı da yanına katarak tüm hızla büyümeye devam ediyor, durum hiç de iç açıcı değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.