Mobil

Galaxy S3 için Android 4.3 sürümü askıya alındı

Samsung, Galaxy S3 için Android 4.3 sürümünün askıya alındığını açıkladı.


Samsung Galaxy S3 kullanıcıları uzun süredir Android 4.3 Jell Bean sürümünü bekliyordu. Ancak S3 kullanıcılarına kötü bir haberimiz var. Yeni gelen haberlere göre Samsung’un 2012 yılı amiral gemisi Galaxy S3 için Android 4.3 askıya alındı.

Bildiğiniz gibi Android 4.3 güncelleştirmesi birkaç hafta önce başlamış, ancak güncelleştirmeyi yapan Galaxy S3 kullanıcıları çok sayıda sorunla karşılaşmıştı. Daha sonra Samsung’un bu güncelleştirmeyi durduracağı yönünde söylentiler olmuştu.

1384797174_android-4.3-galaxy-s3.jpg

Samsung resmi olarak yaptığı açıklamada, “Şu anda Galaxy S3’e 4.3 Jelly Bean güncellemesi ile bildirilen sorunlar araştırıyoruz,  yükseltme hizmeti geçici olarak askıya alınmıştır. Biz mümkün olan en iyi mobil deneyimi ile müşterilerine sunmayı taahhüt ediyoruz ve en erken zamanda yükseltme hizmetine devam etmenizi sağlayacağız” dedi.

 Samsung ayrıca açıklamasında, geçici olarak yükseltme hizmetini askıya aldığını ve Android 4.3 güncellemesini FOTA ve Samsung KIES üzerinden çektiğini söyledi. Yani şu anda Galaxy S3’ü Android 4.3’e güncellemek mümkün değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.