Mobil

Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 artık güvenli

Samsung'un bazı Galaxy cihazlarında bulunan açık giderildi.

Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 artık güvenli

Sizlere daha önce Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 dahil olmak üzere Exynos işlemci kullanılmış bazı Samsung Galaxy akıllı telefonlarda açık olduğu haberini yayınlamıştık. Galaxy S 3 başta olmak üzere Exynos 4 işlemci kullanan birçok Samsung cihazını etkileyen açık giderildi.

Samsung, Exynos 4 işlemci kullanan Samsung telefonlarda sistem izinlerini etkisiz hale getirerek bellekteki verilere erişilmesini sağlayan bu açık yayınlanan yama ile giderildi.

1357308261_android-4.1.2-update-for-galaxy-s3-to-fix-exynos-vulnerability.jpg

Açık, Galaxy S3 ve Note 2 ile beraber bazı Samsung cihazlarında görülmüştü ve uygulamaların sistem izinlerine gerek kalmadan telefon belleğine erişmesine ve zararlı olabilecek kodlar yerleştirmesine izin veriyordu. Güncellemenin Exynos 4 açığının yanı sıra ani kullanım dışı kalma sorununu da çözdüğü belirtildi. Güncelleme şimdilik sadece İngiltere'de Galaxy S 3 için yayınlandı ancak kısa süre içinde diğer ülkelerde de yayınlanacağı söyleniyor.

Yorumlar
Misafir
iphone 3 bile bundan iyidir.
Cevapla
Selcuk
Inşallah bir an önce türkiyeye de gelir de note 2 aldık korkudan uygulama yükleyemiyoruz...
Cevapla
Misafir
plastiginden dolayi guvenlidir o.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.