Mobil

Galaxy S3'e Android 4.2.2 nasıl yüklenir?

Samsung'un resmi güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı henüz net değil, bu sebeple haberdeki talimatları uygulayarak Android 4.2.2'yi şimdiden tecrübe edebilirsiniz.


Merhaba Teknolojioku.com takipçileri,

Bu haberimizde Samsung’un satış rekorları kıran telefonu Galaxy S3’e önümüzdeki aylarda sunulması beklenen Android 4.2.2 güncellemesinin final aşamasında sızdırılan sürümün nasıl yüklendiğini anlatacağız. Yükleme talimatını eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaksınızdır. Yapacağınız işlemin telefonun garantisi üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur, bu konuda rahat olabilirsiniz. Söz konusu yükleyeceğiniz yazılımın daha önce sızdırılan Andorid 4.2.1 yazılıma nazaran oldukça stabil olduğu ve yükleyen kullanıcıların oldukça memnun kaldığı rapor ediliyor.

Yükleme Talimatı

1-Öncelikle buradan odin uygulamasını indirin ve dosyayı masaüstüne çıkarın.

2-Buradan ise yükleyeceğiniz dosyayı (Android 4.2.2 yazılımını) indirin. İndirme işlemi bittikten sonrada zip’li klasördeki dosyaları yine masaüstüne çıkarın.

3-Telefonun USB driver’larının yüklü olduğuna emin olun. Daha önce telefonu bilgisayara bağladıysanız ya da Kies ile bağlantı kurduysanız problem yok. Bilgisayarınızda Kies uygulaması açık ise kapatın.

4-Telefonunuzu kapatın (titremesini bekleyin). Ses Kısma + Güç + home butonlarına basılı tutarak tekrar açın. Gelen uyarıyı Ses yükseltme butonuna basarak geçin ve Download Moduna girin. (Aşağıdaki görselde olduğu gibi)

1371901713_samsung-galaxy-s3-download-mode1.png

5-Odin uygulamasını açın. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Odin uygulamasının sol üst bölümde yer alan kutunun sarı renkli olmasına dikkat edin. Sarı renk programın, telefonu tanıdığını gösterir.

6-Odin uygulaması üzerinde herhangi bir işlem yapmayın. Sadece PDA yazan bölümü tıklayın ve karşınıza çıkan pencerede masaüstüne çıkardığınız .tar ya da .md5 uzantılı dosyayı seçin ve pda bölümüne yerleştirin. (örnek görsel aşağıda)

1371901762_13636340651360275430odinstartklar.jpg

7-Odin programı üzerinden Start butonuna basıp yükleme işlemini başlatın. Yükleme 3-4 dakika kadar sürecektir. Telefon otomatik olarak başlayacaktır, ilk açılış normalden uzun sürmektedir.  

Yorumlar
Misafir
slm.. İ8530 beam 'e nasıl yüklerim android 4.2.2 yi? beam içinde gecerli oldugunu okudum bi yerde cok ugrastım ama yuleyemedım yardımcı olursanız sevınırım..
Cevapla
Misafir
setup connection durup kalıyor sorunu nasl çözebilirz ?
Cevapla
Misafir
yaaa nasıl yapılıo bu telefona ındırıosun dosya acılamıor dıo
Cevapla
Misafir
ben tar ve m5 dosyası bulamadım dostum
Cevapla
Misafir
tar yad md 5 cixmir axi nasil yapilir\
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.