Darbelere karşı dayanıklı bir cep olan S4 Active, haliyle Galaxy S4'e göre biraz daha kalın ancak S4'ün Qualcomm sürümündeki dört çekirdekli 1.9GHz işlemcinin aynısına ve 2GB RAM'e sahip.

Galaxy S4'te olmayıp S4 Active'de olan özellikler arasında su geçirmez portlar, IP67 toz ve su geçirmezliği oranı, daha sağlam bir arka kapak var. Telefonu elimize aldığımızda bu kapağın telefonu merdivenden yuvarlandığında bile koruyacağı hissine kapıldık.

Ekranı eldivenle kullanabilme, S Health sağlık uygulamaları, su altı çekimleri için gayet etkileyici bir Aqua Mode, cebin sunduğu işlevler arasında.

Peki S4 Active'i hayatınızın içine sokmak ve onu kullanmak nasıl bir duygu? S4 Active ile tecrübenizin Galaxy S4'ten kalır bir yanı olmayacak. Denediğimiz ön-üretim modeli aynı S4 gibi çok hızlı çalışıyordu. Cebin arayüzü içerisinde ve internette dolaşmak sorunsuz ve akıcıydı.

Active'in tasarımında sizi etkileyecek birçok detay var. Örneğin basılması kolay menü, giriş ve geri düğmeleri; arka kapağın gözenekli yapısını temel alıyor. Tasarımdaki detayların cebin hissiyatını Galaxy S4'e göre daha "kaliteli" kıldığını söylemeliyiz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.