Mobil

Galaxy S4 hırsızlarına karşı bir uygulama geliyor

LoJack Galaxy S4 hırsızlarını boşa çıkaracak


Son zamanlarda ortaya atılan yeni bir uygulamayla uzaktan akıllı telefon kontrolü sayesinde verileriniz tamamen korunuyor. Uzaktan kontrol ve veri silme işlemi bugüne kadar iPhone dahil bir çok cihazda bulunuyordu. Fakat fabrika ayarlarına dönüş işleviyle hırsızlar telefonları işlevsel hale getirebiliyordu.

LoJack geri döndürülemeyen bir uygulama geliştirmiş. Uzaktan verilerinizi kilitlediğinizde telefon tam anlamıyla bir metal yığınına dönüşüyor ve hırsızların artık Galaxy S4 çalması için bir sebep kalmıyor.

1373628634_lojackandroid-200x104.jpg
Telefonların bilgisayarlarla aynı fiyatlardan hatta daha pahalı etiketlerle piyasaya sunulmaya başladığı günden bu yana akıllı telefon hırsızlıkları da artmıştı. Bu konuda Android ve iOS cihazlara çeşitli çözümler getirilmeye çalışılıyor.

Yapılan istatistiklere göre geçtiğimiz yıl 1.6 milyon Amerikalının telefon hırsızlığı şikayetinde bulunduğu belirtiliyor.

Galaxy S4 için gelen bu uygulama sadece 29.99$'a sizin oluyor ve telefonunuza ödediğiniz fiyatın yanında bir hiç kalıyor. Galaxy S4 için gelen bu uygulamanın diğer Android cihazlar için genişletilmesi isteniyor.

Yorumlar
bhell
arkadas nerdeyse tamami plastikten uretilmis dandik bi alet icin abartirken metal yiginina donuyor demek de ilginc gercekten :D
Cevapla
“Recovery Mode”a girmeyi de engeliyorsa oky , yoksa bi ise yaramaz!
Cevapla
“Recovery Mode”a girmeyi de engeliyorsa oky , yoksa bi ise yaramaz!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.