Mobil

Galaxy S4 için Android 4.3 ortaya çıktı

Galaxy S4 Google Edition'a sunulan Android 4.3 güncellemesi Galaxy S4'ün LTE versiyonuna yüklendi.


Galaxy S4’ün Google versiyonu 26 Haziran itibariyle Play Store üzerinden satışa sunulurken, telefona dair detaylar gelmeye devam ediyor. Sammobile, Galaxy S4 I9505G modeli için Android 4.3 güncellemesinin önümüzdeki ay yayınlanacağını duyururken, bazı görseller paylaşmayı da ihmal etmedi. Android 4.3 JWR66N geliştirici sürümü üzerine test edilen yazılım site tarafından paylaşılırken, site editörleri Google versiyon için yayınlanacak ROM’u Galaxy S4’ün LTE versiyonu üzerinde test etti.

Google versiyonu (I9505G) zaten LTE versiyonu (I9505) ile aynı donanıma sahip. Bundan cesaret alan editörler yazılımı yüklediklerini ve uzun bir süre test etmelerine rağmen herhangi bir sorun ile karşılaşmadıklarını ilettiler.

Samsung telefonlara Odin yardımcı programı ile ROM kurmaya alışkın olabilirsiniz. Site tarafondan yayınlanan ROM’u Recevory menüsünden flaşlayarak kurabiliyoruz. Bunun için telefonunuzda root yetkisi ve Custom Recovery’nin yer alması gerekiyor. Söz konusu işlem hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz bu işten uzak durmanızı öneririz, çünkü yapacağınıZ bir hata telefonda ciddi zararlara yol açabilir.

Android 4.3 yazılımını aşağıdaki kaynak linklerden herhangi birini indirerek Galaxy S4 LTE versiyonunda tecrübe edebilirsiniz. 

ROM 1, ROM 2

Yükleme Talimatı

-Yukarıda verilen yazılımlardan herhangi birini indirin.

-İndirdiğiniz yazılımı telefonun hafıza kartına atın.

-Telefonu kapatın, bir süre titremesini bekleyin.

-Ses yükseltme + Güç tuşu + homa butonuna bir süre basın. Karşınıza Recovery menüsü gelecektir.

-Burada ilk olarak temiz bir kurulum adına wipe işlemlerini uygulayın. (Önemli bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın) Daha sonra ise “install zip from sdcard” sekmesinden indirdiğiniz yazılımı flaşlayın. İşlem birkaç dakika sürecek. Daha sonra ise “reboot system now” diyerek telefonu yeniden başlatın. 

1372420481_1.jpg1372420489_2.jpg1372420495_3.jpg1372420504_4.jpg

Yorumlar
Haşim
iyi de yorumcular daha android dünyasının temel kavramlarını bilmiyor!? biri launcher bu diyor diğeri fake diyor bir diğeri ne işe yarıyor diyor... böyle bir siteyi takip etmeden önce ilgi alanınız ile ilgili en azından temel bilgilere sahip olmanız gerekir... google a müracaat edebilirsiniz..
Cevapla
berk
fake bu
Cevapla
Misafir
ne işe yarıyor andorid 4.3 ?
Cevapla
srd
bi s 3de gonderselerr
Cevapla
Misafir
verdiğiniz fotoğraflar bir launcher uygulamasından alındı biliyorsunuz dimi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.