Mobil

Galaxy S4 için CyanogenMod 11 Alpha Android 4.4 yayınlandı

Popüler yazılım geliştirme ekibi Galaxy S4 I9500 için ilk ROM'u kullanıma sundu.


Android ekosisteminin önde gelen yazılım geliştirme ekici CyanogenMod, Android 4.4’ün kaynak kodlarının yayınlanması ile birlikte özel ROM çalışmalarına başladığını resmen bildirmişti. Platformda yer alan birçok telefon ve tablet için yazılım geliştiren Cyanogen, Galaxy S4 için Android 4.4’ü temel alarak oluşturduğu CyanogenMod 11’i Alpha seviyesinde yayınlandı.

1385402537_gsmarena0014.jpg

ROM henüz Alpha seviyesinde olduğu için günlük kullanım için pek uygun değil, ancak geliştirici ekibi yazılım geliştirilen cihazlar içerisine Exynos octa işlemcili Galaxy S4’ü de dahil etmiş olması telefon kullanıcılarını memnun etmiş olsa gerek.

Android 4.4’te yer alan temel özelliklerin tümü barındıran ROM’larda Google’ın yeni başlatıcı uygulamasına da yer veriliyor. İlerleyen günlerde ilk aşama için Nightly sürümlerin yayınlanması bekleniyor. Konuya ilişkin gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.