Mobil

Galaxy S4 mini'ye Android 5.0 güncellemesi gelmeyebilir

Galaxy S4 mini için güncelleme desteği resmen sonlandırıldı mı?

Galaxy S4 mini'ye Android 5.0 güncellemesi gelmeyebilir

Henüz Samsung tarafından resmen açıklanmadı fakat Galaxy S4 mini sahiplerine kötü haberlerimiz var. İngiltereli operatör Three Twitter üzerinden yöneltilen bir soru üzerine Galaxy S4 mini için Android 5.0 güncellemesinin yayınlanmayacağı bilgisini verdi. Operatöre göre Galaxy S4 mini Android 5.0 ve yeni TouchWiz için yeterli belleğe sahip değil.

1429936460_1.jpg

Mayıs 2013’te tanıtılan Galaxy S4 mini’de 1.5GB RAM ve 8GB dahili depolama yer alıyor. İlk olarak Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan akıllı telefon süreç içerisinde Android 4.4.2 KitKat güncellemesini aldı. Görünüşe bakılırsa KitKat, Galaxy S4 mini için son resmi güncelleme olacak.

Haberin girişinde de belirttiğimiz gibi henüz Samsung tarafından yapılan bir açıklama yok operetörler tarafından yapılan benzer açıklamalar her zaman için kesin bilgi olmuştur. 

Samsung şu sıralar Galaxy A3 için Android 5.0 dağıtımını sürdürüyor. Güney Koreli firma nisan ve mayıs döneminde Galaxy A serisinin diğer modelleri ve Galaxy Alpha için Lollipop dağıtmaya başlayacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.