Mobil

Galaxy S4 satışı için büyük iddia!

Samsung, bu yıl bitmeden 80 milyon Galaxy S4 satabilir.

Galaxy S4 satışı için büyük iddia!

Samsung, hemen hemen bir ay gibi bir zamanda Galaxy S4’un 10 milyon satış yapmasını sağladı. Güney Koreli üreticinin bu satış rakamına ulaşmasında büyük, gösterişli reklam kampanyaları yapmasının çok etkisi oldu.

Şimdi RBC Sermaye Piyasası gözlemcilerine göre Samsung, HTC ve Apple rekabetine rağmen hiçbir ivme kaybetmeden, bu yıl bitmeden 80 milyon Galaxy S4 satacak. RCB analisti Mark Sue’nin notuna göre Samsung’un son büyük Galaxy S serisi cihazı Galaxy S3 ile karşılaştırıldığında, Galaxy S4’ün satışı katlanarak çıkacak.

1369981558_1.png

Galaxy S3, 10 milyon satış elde etmek için, 50 gün yani yaklaşık 2 ay gibi bir zaman beklerken, Galaxy S4 sadece yarısı kadar bir zamanda bunu başardı. Sue, yerel perakendecilere yapılan inanılmaz talep göz önüne alındığında, S4’ün bu yılki ikinci çeyreğin sonuna kadar 20 milyon satış rakamının yolda olduğunu, söyledi.

Sue, Samsung'un geleceği parlak ve pembe görünüyor dedi. Şirket Eylül ayında Galaxy Note II’nin halefini başlatmak için bekliyor ve büyük ihtimalle akıllı telefon pazarından bu yıl en büyük payı yine Samsung alacak.

Yorumlar
hakan
iPhone 6 yi bekliyecem...
Cevapla
ykc
bence 100 mılyondan fazla satacak. yurt dısında peynır ekmek gıbı herkes s4 alıyor.
Cevapla
hayirli Cumalar
S3 daha cok satardi ama o zaman millet iphon5 merakında idi iphon bes çıkınca hüsrana uğradılar yarısı s ucu tercih etti yarısıda iphon bes aldı diğer kalanlarda 4s le devam etmekte.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.