Mobil

Galaxy S4 ve Galaxy S III için Android 4.3 güncellemesi tekrar başladı

Yazılımsal sorunlardan dolayı ara verilen güncellemenin dağıtımına Avrupa'da başlandı.


Samsung bir süre önce Galaxy S4 ve Galaxy S3 için dağıtımı sağlanan Android 4.3 güncellemesini durdurmuştu. Güncelleme dağıtımın kesilmesine kullanıcıların fazlasıyla dillendirdiği kötü RAM yönetimi, uygulama çökmeleri, Wi-Fi problemleri, donmalar ve aşırı pil tüketimi gibi günlük kullanımı yakından ilgilendiren sorunlar sebep olmuştu.

Güney Koreli üretici yaptığı resmi açıklamada sorunun bir an evvel çözüleceği ve yeni güncellemenin en kısa sürede yayınlanacağını ifade etmişti. Nitekim de öyle oldu ve Samsung, Galaxy S III ve Galaxy S4 için Android 4.3 güncellemesini Avrupa'da tekrar başlattı. Güncellemeye daha önce kavuşan kullanıcılar kararlılık güncellemesiyle yazılımsal sorunlardan kurtulacak, henüz güncellemeye erişmeyen telefon sahipleri ise güncelleme kapsamında sorunsuz bir yazılama sahip olacak.

1385753835_galaxys4-vs-s3.jpg

Söz konusu güncelleme şu an için sadece LTE destekli Galaxy S4 modelini kapsıyor. Ülkemizde satışta olan Exynos Octa işlemcili Galaxy S4 içinse güncellemenin kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.