Mobil

Galaxy S4 ve One'ın Google sürümleri cihaz sahiplerine gönderiliyor

iki hafta önce satışa sunulan telefonların dağıtımına başlandı.


Bu yıl düzenlenen Gogole I/O etkinliğinde yeni bir Nexus cihaz duyurmak yerine Galaxy S4’ün stok Android ile çalışan sürümünü duyuran Google, etkinlikten birkaç gün sonra ise HTC One’ın Google sürümünü kullanıcıların beğenisine sundu. Nexus cihazlarda görmeye alıştığımız gibi saf Android deneyimi sunan telefonlar, 26 Haziran’da Play Store üzerinden satışa sunuldu. Galaxy S4 için belirlenen satış fiyatı 649 dolar, HTC One için belirlenen fiyat ise 599 dolar olarak belirlenmişti. Google, telefonları satışa sunmakla beraber 9 Temmuz’da cihazların nakliyelerine başlanacağını duyurmuştu. Ön görülen tarih geldi ve beklenildiği üzere Google, telefonları cihaz sahiplerine göndermeye başladı.

HTC One ve Galaxy S4’ün Google sürümleri şu an için Play Store’da hala mevcut. Telefonların perakende şirketleri tarafından satışa sunulması noktasında herhangi bir açıklama yapılmış değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.