Mobil

Galaxy S4 vs Galaxy S3 - Karşılaştırma

Bakalım neler değişmiş?

Galaxy S4 vs Galaxy S3 - Karşılaştırma

İşte her Samsung Galaxy S3 sahibinin en ince ayrıntısına kadar bilmek istediği soru, Galaxy S3 ile Galaxy S4 arasındaki farklar. Neler değişti, bir üst modele geçmenin zamanı geldi mi?

Samsung akıllı telefon dünyasında kritik bir noktaya sahip. Kritik noktaların hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Avantajları tabi ki her zaman göz önündesiniz ve her çıkardığınız belli bir kesim tarafından beğenilir. Ancak dezavantajı da her yaptığınız hata binle çarpılır ve her zaman yerinizi koruyamama riski vardır.

1363471468_samsung-galaxy-s-4-vs-galaxy-s-3-1.jpg

Samsung Galaxy S3 ile bir çok kullanıcının gözünde iyi bir yere geldi. Şimdi ise bu konumu koruması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Galaxy S4 ile arasındaki farklara küçük bir bakış atalım istedik.

1363472132_samsung-galaxy-s-4-vs-galaxy-s-3-3.jpg

Öncelikle tasarım. Bir cihaz çıkmadan önce bir çok özelliği, doğru ya da yanlış, sızdırılır. Ancak tasarım genellikle tahmin edilemez. Ancak en çok merak edilen konulardan biri olur. Aslında Apple’ın da iPhone 5’te çok fazla eleştiri almasının ve aynı cihazı piyasaya sürmüş gibi görünmesinin nedeni hem ara yüzü hem de tasarımını değiştirmemiş olmasıydı. Her ne kadar önemsiz de olsa bu ayrıntılar büyük bir şey yapmadığınızda göze takılır.

Galaxy S4’ün de Galaxy S3’le benzer tasarımda gelmesi az da olsa bu etkiyi yaptı. Tasarım konusunda kullanıcıların beklentisinin bunun biraz daha üstünde olduğunu söyleyebilirim. Ancak Galaxy S serisi ve aynı seride telefonların benzer olmasının da çok acayip bir yanı yok aslında.

1363472178_samsung-galaxy-s-4-vs-galaxy-s-3-8.jpg

Ekran özelliklerine gelecek olursak, Galaxy S3’ten sonra yepyeni bir ekranla karşılaşıyoruz. 5 inç Full HD Super AMOLED ekran Sammy’nin piyasaya çıkardığı en iyi ekran özelliklerine ve görüntüsüne sahip.

1363472199_samsung-galaxy-s-4-vs-galaxy-s-3-9.jpg

Yazılım olarak bildiğiniz gibi güncellemeden sonra pek bir fakları kalmayacak. Android 4.2 ile gelen S4’te farklı olarak şimdilik Samsung’un eklediği bazı ilgi çekici bulunuyor. Galaxy S4’te Android’in üstüne bir çok uygulama ile gelmesi diğer Android telefonlarla arasında olan avantajı ortaya çıkarmaya yönelik olabilir.

Beklentileri karşıladı mı?

Gerçekçi olacak olursak, Samsung’un Galaxy S4’ün tasarımıyla ilgili yeni diyebileceğimiz bir yanı yok. Sadece plastik kapak yerine polikarbon yapıda geliyor, ancak bu zaten önceden gelmesi gereken bir özellikti diye düşünüyorum. Ancak itiraf etmeliyiz ki Samsung Galaxy S4’ün yazılım yenilikleri ayrıntıcı ve oldukça ilgi çekici görünüyor.

1363472229_samsung-galaxy-s-4-vs-galaxy-s-3-10.jpg

Şimdi karar sırası sizin, sizce bir üst modele geçmenin zamanı geldi mi?

1363472251_samsung-galaxy-s-4-vs-galaxy-s-3-13.jpg

1363472279_samsung-galaxy-s-4-vs-galaxy-s-3-12.jpg

1363472302_samsung-galaxy-s-4-vs-galaxy-s-3-16.jpg

Yorumlar
sıvamıssın 5 yaşındaki çocuk senden iyi kıyaslama yapabilir
Cevapla
alper
Gereksiz bir yazi
Cevapla
Misafir
Arkadaş haklı, karşılaştırma nerede? Kusura bakmayın ama karşılaştırma olmadığı gibi, çokta boş bir yazı olmuş.
Cevapla
Misafir
karşılaştırma demişsiniz başlıkta ama ben tam bi karşılaştırma göremedim ...
Cevapla
Haha beyinsizz senii
Hükümet mı :D Buzdolobının çamaşır makinasının mı.. Samsungu Sonyle karşılaştırmayın birdaha. . Sony kalitedir. Samsung gibi öle her teknolojiye atlamıo ve buda Sonyi Sony yapandır.. o ne lan öle çamaşırlar kurutma makinası buzdolabı markayı heba ediolar .. yazık...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.