Galaxy S4'te neden FM radyo yok?

Samsung'un üst seviye akıllı telefonunda FM radyonun kullanılmamasına ilişkin resmi açıklama geldi.

Galaxy S4'te neden FM radyo yok?

Samsung’un yeni nesil akıllı telefonu sahip olduğu birçok detay ile kullanıcıların beğenisini kazanırken, daha önce Galaxy S serisinin tümünde var olan FM radyonun Galaxy S4’te yer almayan bir detay olduğu ortaya çıktı. Konuya ilişkin resmi açıklama ise Samsung Rusya’dan geldi.

Samsung’un Galaxy S4’te neden FM radyo kullanmadığına ilişkin açıklaması ise şu şekilde oldu: Yapılan değerlendirmeler neticesinde kullanıcıların mobil veri aracılığıyla müzik servislerine daha fazla ilgi gösterdiği anlaşılmıştır. Müzik içerikler için ise daha ziyade Youtube kanalıyla kullanılmakta. Bu sebeple Galaxy S4’te FM radyo yer almamakta.
1366299450_galaxy-s-4-music.jpg

FM radyo geçmişteki kadar popüler olmasa da günümüzde hala kayda değer bir kullanıcı tarafından ilgiyle takip edilmekte. Ülkemiz şartlarını değerlendirdiğimizde ise mobil veri kullanımının diğer ülkelere nazaran daha pahalı olması ve mobil veri hızı müzik içeriklere anında ulaşmamıza engel olmakta.

Galaxy S4 elbette satış rekorları kıracaktır ancak FM radyo özelliği de birçok kesim tarafından önemli bir özellik olsa gerek.