Mobil

Galaxy S4'ün altın modeli ile iPhone 5S taklit mi edildi?

Bu sorunun cevabı Samsungdan geldi!

Galaxy S4'ün altın modeli ile iPhone 5S taklit mi edildi?

Apple bu yıl bir yeniliğe imza attı ve ilk defa yeni nesil amiral gemisini duyururken siyah ve beyaz haricinde farklı bir renk seçeneği sundu. Şirket bu yıl altın rengi bir iPhone duyurdu.

Apple’ın bu altın renkli iPhone modelini duyurmasından ve yoğun ilgi görmesinden kısa bir süre sonra Samsung Galaxy S4 Gold Edition olarak adlandırılan cihazın geleceğini açıkladı. Gerçekten altın kaplama mı yoksa altın rengi mi olacağı bilinmeyen altın Galaxy S4’ün, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Kuveyt pazarları için özel üretileceği söyleniyor.

1380695141_gold-samsung-galaxy-s4.jpg

Samsung’un bu cihazı açıklamasından sonra herkes tarafından şirketin Apple’ı kopyaladığı suçlamaları gelmeye başladı. Bu durum gerçekten taklitçilik gibi duruyordu ve Samsung bu iddialara karşı sessiz kalmadı.

Yasal bir engel yoktu ancak birçok insanın gözünde suçlu durumuna düşen Samsung, konuyla ilgili açıklama yapma gereği duydu.

Samsung yaptığı açıklamasında, yıllardır altın renkli telefonlar ürettiğini söyledi. Şirket aslında altın Galaxy S4'ü Birleşik Arap Emirlikleri için 27 Ağustos'ta ilan ettiğini ve altın rengi iPhone 5S’in tanıtımından 2 gün önce yani 8 Eylül’de satın almak için mağazalarda hazır hale getirdiğini belirtti. Bu durumda Samsung henüz duyurulmayan altın renkli iPhone 5S’i taklit etmiş olmuyor ancak iPhone’un altın rengi ile geleceği aylardır söyleniyordu.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Samsung Altın rengi Galaxy S4 ile iPhone 5S'i taklit etmiş oluyor mu?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.