Mobil

Galaxy S4'ün tüm yeni TouchWiz ve yazılım özellikleri burada

Samsung Galaxy S4'ün tüm yeni TouchWiz ve yazılım özelliklerini haberimizde bulabilirsiniz.

Galaxy S4'ün tüm yeni TouchWiz ve yazılım özellikleri burada

Samsung Galaxy S4 en sonunda tanıtıldı ve bütün merak edilen soruların cevabı geldi. Galaxy S4 etkinliğinde donanımı anlatılırken çok fazla ayrıntıya girilmedi anca TouchWiz ve yazılım özelliklerine oldukça fazla yer verildi. Peki bu özellikler nelerdi? Aşağıda ve sonraki sayfalarımızda bu özellikleri inceleyebilirsiniz.

1363330566_galaxy-s4-launch-000048.jpg

Galaxy S4 Çift Kamera (video ve sohbet için)

Samsung düzenlediği etkinlikte Galaxy S4'ü tanıtırken ilk bombası Çift Kamera özelliğinde oldu. Ön ve arkada bulunan çift kamera özelliği ile kamera görevinin yanısıra çok sayıda görevi de yerine getiriyor. Mesela video çekerken aynı anda iki kamerayı da kullanabilirsiniz. Yani video çekimi yaparken aynı anda kendinizi de çekmeniz mümkün olacak.

Ayrıca bu özellik video sohbet sırasında da kullanılabilecek. Karşıdaki kişiyle görüntülü görüşme yaparken kendi yüzünüzü de görebileceksiniz. Ayrıca Galaxy S4 ile çift resim çekmekte mümkün. Yani bir resim çekerken aynı anda kendinizi de çekebilirsiniz.

1363311182_samsung-galaxy-s4-promo-5.jpg

Galaxy S4 Shot & Sound

Samsung firması Galaxy S4'e Shot & Sound adında yeni bir özellik ekledi. Görünüşe göre bu özellik bir resmi çektikten sonra buna açıklama ve sesli mesaj eklemek için kullanılıyor. Yani bir gün batımını çektikten sonra bu gün batımının nasıl olduğuna dair yazılı ve sesli açıklama ekleyebilirsiniz. Daha sonra da bu şekilde istediğiniz bir kişiye gönderebilirsiniz. Bu özellik güzel görünse de kötü amaçlarla da kullanılabilir.

1363309126_dsc01868.jpg

Galaxy S4 S Translate

Tanıtım esnasında gösterilen Galaxy S4 S Translate özelliği en etkileyici özelliklerden biri oldu. S Translate özelliği ile kullanıcılar bilmedikleri dilleri anında kendi dillerine çevirebilecekler. Bu özellik son derece yararlı bir özellik. Eğer dilini bilmediğiniz bir ülkede yaşıyorsanız yol veya benzeri bir şey sorduğunuzda o kişi Galaxy S4'e konuşacak ve Galaxy S4 bu özellik sayesinde sizin için o kişinin konuştuklarını çevirecek.

1363331336_galaxy-s4-launch-000054.jpg

Ayrıca bu özelliği e-mail ve mesajlaşma hizmetlerinde de kullanabileceksiniz. Google Translate'deki gibi kopyla yapıştır olmadan direk çevirebileceksiniz.

Galaxy S4 Smart Pause ve Smart Scroll

Geçen yıl tanıtılan özellik Smart Stay'ın uzantısı olduğu düşünülen bu özellikler ön kamerayı kullanarak akıllı işlemleri yapıyor. Göz hareketlerinizi izleyerek kaydırma yapabilen bu teknoloji  ön kamera ile gözlerinizi izleyerek bu işlemi gerçekleştiriyor.

Smart Pause ve Smart Scroll gözle kontrol edilen bir özellik. Ön tarafta bulunan kamera gözlerinizi takip ediyor ve sayfaları kaydırıp videoları açıp kapatmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca siz telefonu bırakıp kameranın menzilinden uzaklaştığınız zaman videoyu duraklatıyor. Sonra siz gelince tekrar kaldığı yerden devam ediyor.

1363311313_samsung-galaxy-s4-promo-7-297x559.jpg

Galaxy S4 Air Gesture

Eğer Galaxy Note 2 cihazı olan varsa bu özelliği tanıyacaktır. Note 2 ile S-Pen'i yukarıda tutarak ekrana dokunmadan etkileşim yapılabiliyordu. Air Gesture, S-Pen'in yanı sıra parmaklarınızla aynı işlemi yapmanıza olanak tanıyarak bu işlevselliği genişletiyor. Yani telefonunuza dokunmadan işlem yapabileceksiniz. Özellikle parmakları kirli olup da dokunamayan kişiler için oldukça kullanışlı bir özellik.

1363311300_samsung-galaxy-s4-promo-12.jpg

Galaxy S4 Samsung Knox

Samsung Knox yeni bir özellik değil ancak Galaxy S4'te bu özelliğin bulunacağı açıklandı. Knox güzel ve harika bir uygulama. Onun için burada bu özelliğe yer vermeye değer.Knox özelliği ile ekran ikiye bölünebilir ve bu sayede hem iş hem de kişisel ihtiyaçlarınız için ekranınız olmuş olur.

Samsung KNOX ile şirketler için çalışanlarının telefonlarını desteklemeyi kolaylaştırıyor. Ancak bunun için çalışanların bir Galaxy S4, Galaxy S3 ya da Galaxy Note 2 sahibi olmaları gerekiyor.

1363332757_galaxy-s4-launch-000060.jpg

Galaxy S4 Story Album

Samsung Galaxy S4, fotoğraf albümü üreticisi Story Album özelliği ile çektiğiniz yerlere göre otomatik albüm oluşturuyor. Fotoğrafı ne zaman nerede çektiğinize göre albüm düzenliyor. Bu özellik özellikle tetile gidenlerin çok işine yarayacaktır. Çünkü yüzlerce çekilen resmi eve döndüğünüz zaman saat ve yerine göre albümlendiği için düzenlemeniz daha da kolay olacak.

1363310876_samsunggalaxysiv.jpgGalaxy S4 S Voice Drive

Samsung Galaxy S4'te S Voice Drive ile S Voice özelliğini geliştirdi. Bu özelliği kullanırken sessiz bir ortamda bulunmanıza gerek kalmadı. S Voice şimdi sürüş sırasında, müzik açıkken, navigasyon uygulamalarını kullanırken ve telefon görüşmeleri yapılırken kullanılabilecek. Bu özellik ile telefonun anlattığı şeyleri duymak için ayrı hoparlör kullanabilir, araba kullanırken Bluetooth aracılığıyla bu hoparlöre bağlanabilirsiniz.

1363311290_samsung-galaxy-s4-promo-13.jpg

Galaxy S4 S Health (Sağlık)

Belli ki Samsung Galaxy S4 ile insan sağlığına daha çok önem veriyor. Galaxy S4 S Health sizlere kalori alımı hakkında bilgi verir ve size gün boyunca kaç kalori yaktığınızı bildiren bir sayaç uygulamasına sahip.

Ayrıca kalp hızı, kan basıncı ve diğer hayati değerleri ölçmek istiyorsanız S Sağlık ile kullanmak için aksesuar alabilirsiniz. Sağlığını önemseyen kişiler için oldukça güzel bir uygulama gibi görünüyor.

1363311253_samsung-galaxy-s4-promo-9.jpg

Galaxy S4 Dram Shot

İşte karşınızda bir kamera özelliği daha! Dram Shot özelliği sizin Galaxy S4 ile birkaç saniye içinde yüzlerce fotoğraf çekmenize olanak tanır. Dram Shot ile bu işlemin farkı ise S4 tek bir epik, resim oluşturmak için aldığı resimleri bir kolaj oluşturacak olmasıdır.

1363311253_samsung-galaxy-s4-promo-9.jpg

Galaxy S4 Eraser

İşte bir kamera özelliği daha, ama bu son kamera özelliği. Eraser aslında müthiş bir uygulama. Resim çektiğiniz zaman istemediğiniz görüntüleri bu özellikle resimden silebiliyorsunuz. Ayrıca bunun yanısıra çektiğiniz resimde arka planı kaldırarak istediğiniz bölümü ön plana alabilirsiniz.

1363311182_samsung-galaxy-s4-promo-5.jpg

Galaxy S4 HomeSync ve Smart Switch

Galaxy S4, donanım dışında parçalar içeriyor. HomeSync TV ile telefonunuzu senkronize etmeniz mümkün. Aynı zamanda donanım HomeSync özelliğini ayrı bir parça ile kullanılır. Bu ilk başta itici gelebilir ama kapsadığı alan çok büyüktür ve eminiz ki hoşunuza gidecek. Bu özellik ile telefonunuzu televizyona senkronize edebileceksiniz ve özellikle aileler için oldukça faydalı bir uygulama.

Smart Switch özelliği de ayrıca bazı ek donanım gerektirir ama bu sefer araç bilgisayarınızda bulunuyor. Bu özellik telefonuna başka cihazlardan bağlanan insanlar için oldukça faydalı. Bilgisayarınıza telefonu takın ve tüm bilgileri kendisi yedeklesin. Daha sonra tek yapmanız gereken şey Galaxy S4 ile Smart Switch uygulaması için gereken donanımı takın. Bundan sonra telefonunuz kapalıyken bile uygulama rehber vb. tüm bilgileri Galaxy S4 kendisi yedekleyecektir.

1363311313_samsung-galaxy-s4-promo-7-297x559.jpg

Galaxy S4 Media Hub ve ChatON güncellemesi

Yayınladığımız bu liste genelde Galaxy S4'ün yeni özelliklerinden bahsediyor ancak bazı yenilenmiş eski yazılımları da sizlere tanıtıyoruz. ChatON yenilendi ve artık bu uygulama sesli sohbeti destekleyecek. Bu özellik cihazın ön ve arka kamerasını kullanacak. Görünüşe göre çift kamera burda da işe yarayacak.

Ayrıca Media Hub bazı iyileştirmeler getiren güncelleştirmeler aldı. Bu özellikler hemen hemen aynı şeyleri yapıyor sadece iyileştirmeler aldı.

1363311300_samsung-galaxy-s4-promo-12.jpg

Galaxy S4 Group Play

Şimdiye kadar en favori özellik diyebiliriz. Galaxy S4 Group Play özelliği ile aynı anda 8 cihaza kadar istediğiniz videoyu oynatabilirsiniz. Yani aynı anda bir filmi ayrı cihazlarda oynatıp hep birlikte arkadaşlarınızla izleyebilirsiniz.

Mesela aynı şekilde ayrı cihazlara bağlayarak aynı anda bir müzik çaldığınızda bu cihazlarla 5 artı 1 ses sistemi kurabilirsiniz. Ayrıca çoklu oyuncuyla oynan oyunları aynı yöntemle arkadaşlarınızla oyun oynamanızda mümkün.

1363310876_samsunggalaxysiv.jpgYorumlar
turgut
Benim merak etdiyim bir soru var; Acaba yorum yazan arkadaslar Hic hayatlarinda ellerine iPhone aldilarmi Onu calistirdilarmi? onu ceplerine koydularmi? Zaten bi kere iphone a tutuldummu ayrilamassin. Seri seri alirsin Virus yok kendi isletimi Kendi AppStore Kendi telefonu Donma yok cepe uygun Licenzion programlar apple nezareti. Apple bilen bilir....
Cevapla
meçhul uk
Arkadaslar sıze önerim samsungun da güzel yönleri var iPhone unda büyük ekran ıstıosanız flash istiosanız daha çok telde vakıt gecırmek ıstiosanıiz samsung bir adım onde ama tel olarak iPhone daha çok elinıze oturuo bıde iPhone a müdahele şansınız yok jaıl break yapmadıkca ama samsung ta öyle degıl herseyı yapma ımkanınız var !!
Cevapla
rcp
ip 5 kullanıcısıyım elimden düşürdüm kenarı ezildi açıkçası sogudum bi anda ya s4 yada htc alıcam sanıyorum s4 agır basacak sonuçta 16 gb lik alıp 32 gb lik kart takarak maliyeti düşürebilirim batarya konusuda biz iphone kullanıcılarının müzdarip oldugu şeylerin başında geliyor şöyle düşünüyorum iphonenenin kenearı metal düştü ezildi tamiri mümkün degil şu anki şartlarda htc de böyle olursa yazık degilmi bnm için telefonun temel özellikleri ve görünüşü en başta gelir sonra diger özelliklere bakarım htc daha alımlı ama en sonki kararımı iki telefonuda elime alınca vericem YA FATİH SEN ASKERLİGİ POŞET OLARAKMI YAPTIN NEYİN KAFASI BU herkes istedigini kullanır iphone 6 çıkana kadar telefonum bu 2 sinden biri olacak
Cevapla
hasan s3
ya xperia z su geçirmez miş bırakın allah aşkına kim duşa giriyor telefonla htc deseniz anlarım ikiside yakin telefonlar kim neyi isterse alsin ben s3 kullaniyorum memnunum ama babamın markası degil ama niye bir bir marjadi ölümüne fanatiğe baglarsiniz anlamam
Cevapla
Misafir
Kedi uzanamadigi cigere mundar dermis. htc ve sony cihazlarda dogru durust ne donanim ne yazilim bile yok. Samsungta ise hem donanim hem yazilim hemde ozellikleri mukemmel.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.