Mobil

Galaxy S5 Google Play Edition kısa süre içerisinde tanıtılabilir

Samsung çok yakında stok Android deneyimi sunan Galaxy S5 Google Play Edition'ı duyurabilir.


Google I/O etkinliğinde Android dünyasına ilişkin birçok yeniliğin tanıtımına şahit olduk. Android L, giyilebilir teknoloji cihazlar için Android Wear, Android Auto, Android TV ve Material Design yeniliklerin başında geliyor. Android L için Android’in resmi sitesini güncelleyen Google burada yeni bir fotoğraf paylaştı ve söz konusu fotoğrafta görüldüğü üzere Galaxy S5’in Google Play Edition sürümüne yer veriliyor. Samsung-Google işbirliği henüz Galaxy S5 GPE’yi duyurmuş değil. Açıkçası stok Android deneyimi sunan akıllı telefonun orijinal Galaxy S5’ten hemen sonra tanıtılması bekleniyordu fakat, henüz bu yönde bir girişime şahit olmadık.

TouchWiz arayüzünün yer almayacağı ve daha çok Nexus deneyimi sunacak Galaxy S5 Google Play Edition akıllı telefonun önümüzdeki günlerde tanıtılması bekleniyor. Donanım özelliklerinin ise aynı kalacağını şimdiden söyleyebiliriz. 

1403766800_galaxy-s5-google-play-edition.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.