Mobil

Galaxy S5 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy S5'i yeni sürüme güncelliyoruz!

Galaxy S5 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy S5'in yeni bir güncelleme aldığının haberini sizlerle paylaştık. Güncellemenin neler getirdiği ve telefonunuzda nasıl değişiklikler olacağını öğrenmek için haberimizi dikkatlice okuyabilirsiniza.

Kamera, Galeri ve Parmak izi okuma sensöründe iyileştirmeler içeren 1,4 GB büyüklüğündeki bu yazılımı OTA yoluyla telefonunuza alabileceksiniz ama beklemek i,stemiyorsanız aşağıdaki yönergeleri takip etmenizi sizlere tavsiye etmekteyiz.

Bu noktada telefonunuzda doğacak sorunlardan şahsım ve sitemiz sorumlu değildir. Bu işlemler sonucunda telefonunuzda kalıcı hasarlar oluşabilir ve telefonunuz garanti dışında kalabilir.

Öncelikle telefonumuza sammobile sitesinden verdiğimiz linke girerek ROM dosyasını indirmeniz lazım. 1,4 GB büyüklüğündeki dosyayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Siteye üye olmadığınız takdirde kesinlikle indirme sayfasına yönelemezsiniz, bu noktaya kadar üye olmadıysanız öncelikle sammobile sitesine üye olmanız gerekmekte. 

Daha sonra buradan Odin programını indirin; Telefonunuzu "download" moda alıp (bu noktada telefonunuzu download moda almayı bilmiyorsanız bu karışık işleme devam etmemenizi şiddetle öneririm) kablo ile bilgisayarınıza bağlayıp Odin programını açın ve COM: bağlantı noktasının sarı olduğundan emin olun.

İndirdiğiniz ROM dosyasının içinden çıkan dosyaları Odin'de uygun yerlere tanıtın. Hangi dosyayı nereye tanıtacağınızı aşağıdan dikkatle inceleyin; bu noktada Re:Partition'ın işaretli olmayacağının da altını çizelim.

PDA: G900FXXU1ANE2

CSC: G900FOXA1ANE2

MODEM: G900FXXU1ANE2

daha sonra Odin programında start tuşuna basıyoruz ve arkamıza yasalanıp Galaxy S5 telefonumuzun güncellemeyi bitirmesini bekliyoruz. Telefonunuz açışı ekranında kalırsa ve sürekli açılmaya çalışırsa telefonunuzu CWM menüye alıp tüm alt menülerde Wipe yapmanız gerekmekte.

Not: iyi bir kurulum için telefonunuza ROM yüklemeden evvel tüm herşeyi CWM menüden formatlamanızı öneririm. Umarım Galaxy S5'te yaşanılan sorunlar bu ROM ile çözülebilir. Güncellemeyi yapanların yorumlar kısmında deneyimlerini aktarmasını rica ediyoruz.

Kaynak: sammobile

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.