Mobil

Galaxy S5 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi başladı

Samsung Galaxy S5 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesinin uluslararası versiyonu başladı.


Samsung, geçtiğimiz günlerde Güney Kore'deki Samsung Galaxy S5 (SM-G900L) sahipleri için dünyada ilk Marshmallow güncellemesini yayınlamıştı. Şimdi de Trinidad & Tobago’lu Galaxy S5 (SM-G900M) modellerine Android 6.0.1 güncellemesini sunmaya başladı.

Samsung genellikle kendi ülkesi Güney Kore'de yeni bir yazılım güncellemesi yayınladıktan kısa bir süre sonra bu güncellemenin uluslararası sürümünü diğer pazarlar a yaymaya başlar. Bu son  güncelleme de Samsung'un yakında dünyanın diğer bölgelerindeki Galaxy S5 modelleri için Android Marshmallow yayımlamaya başlayabileceği anlamına geliyor.

1458586354_maxresdefault.jpg

Android 6.0 güncellemesi Galaxy S5’i daha güncel bir TouchWiz kullanıcı arayüzüne kavuşturuyor. Güncelleme ayrıca Google’ın işletim sistemine dahil ettiği yenilikler, kararlılık, stabilite, pil verimliliği, güvenlik yamalarının yanı sıra kullanıcı deneyimini artırıyor.

Yazılımı indirmek için İster 1.47GB OTA  (over-the-air) güncelleştirmesini bekleyebilir, ya da isterseniz  yazılım bölümünden manuel olarak indirebilirsiniz. Bu güncelleştirme Galaxy S5 için mevcut Android sürümündeki hız yavaşlama problemlerini giderme ve hata düzeltmeleri yanı sıra performans iyileştirmeleri ve çok sayıda güvenlik geliştirmesi de getiriyor.

Marshmallow ayrıca pil tasarrufu için Doze modunu da beraberinde getiriyor. Bunun yanısıra Google Now on Tap, 200 yeni  emoji, uygulama izinleri, uygulama bağlantıları, doğrudan paylaşım seçenekleri, Chrome özel sekmeleri gibi bir çok yeni özellik telefonunuza geliyor.

Firmware Detayları:

Model

SM-G900M 

Model adı

GALAXY S5

Ülke

Trinidad ve Tobago

Versiyon

Android 6.0.1

Değişim Listesi

110166628

Yapı tarihi

Cts, 12 Mar 2016 16:17:25 +0000

Ürün Kodu

TTT

PDA

G900MUBU1CPC3

CSC

G900MUUB1CPC3

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.