Mobil

Galaxy S5 mini için Lollipop güncellemesi yakında yayınlanacak

Galaxy S5 mini için merakla beklenen güncelleme ağustos ayında dağıtıma sunulabilir.


Galaxy S5 mini (SM-G800) için Android 5.0 Lollipop güncellemesi mayıs ayında Samsung Danimarka tarafından onaylandı, fakat Samsung henüz telefonun herhangi bir sürümü için en güncel Android sürümünü kullanıcılarla buluşturmuş değil. Galaxy S5 mini Android 5.0 Lollipop güncellemesine ilişkin yeni bir bilgi bu defa Samsung İngiltere’den geldi. Şirket, Twitter üzerinden yöneltilen bir soru üzerine Galaxy S5 mini için Android 5.0 güncellemesinin yakında yayınlanacağı bilgisini verdi.

Yapılan açıklamadan anlaşıldığı kadarıyla Güney Koreli firma güncelleme işlemini ağustos döneminde başlatacak. Samsung mini cihaz için direkt Android 5.1.1 güncellemesini de yayınlayabilir.

Güncelleme içeriğinde Materyal Tasarım’la uyumlu TouchWiz kullanıcı arayüzü, yeni bildirim paneli, yenilenen kilit ekran, her zamanki gibi çeşitli hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri ve pil verimliliğine yer verilecek.

1437803259_sm-g800fzkabtu-68-0.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.