Mobil

Galaxy S5 nasıl Root edilir?

Galaxy S5 telefonunuzda tam yetkili olmak istiyorsanız alt bölümde yer alan Root yöntemine göz atabilirsiniz.

Galaxy S5 nasıl Root edilir?

Android cihazlar üzerinde tam yetkili kullanım isteyenler cihazı satın alır almaz ilk yaptıkları cihaza Root işlemi uygulamaktır. Root sayesinde cihazda yerleşik olan dilediğiniz uygulamayı kaldırabilir, ana dosyaları değiştirebilir ve cihazınız için tasarlanmış özel ROM'ları yükleyebilirsiniz. Ayrıca Google Play'de Root yetkisi isteyen büyün uygulamaları da sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Bu yazımızda Samsung'un henüz bir ay dolmadan 10 milyon satış rakamına ulaşan  amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S5'e nasıl Root yetkisi kazandırıldığını anlatacağız. Root işlemine başlamadan önce yapacağınız işlemin telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracağını belirtelim.

Not: Yapacağınız işlemler sonucunda telefonunuzda kalıcı hasarlara sebebiyet verebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem tamamen sizin sorumluluğunuzda olup bu işlemler sonucunda yapacaklarınızdan ne şahsım ne de sorumlu değildir.

1400134854_samsung-galaxy-s5-root.jpg

Yükleme Talimatı;

1- Bilgisayarımızda Samsung USB Sürücülerinin yüklü olması gerekiyor. Daha önce daha önce Kies kullandıysanız sürücÜleri yüklemenize gerek yok. USB Sürücüleri yine de BURADAN indirip kurabilirsiniz. 

2- BURADAN Galaxy S5 versiyonları için ünlü geliştirici Chainfire tarafından hazırlanan CF-Root dosyasını indirin. Burada Galaxy S5'in tüm versiyonları için Root dosyaları hazırlanmış. İlk sırada yer alan SM-G900F (Qualcomm işlemcili uluslararası versiyon) ait dosyayı indiriyoruz. Eğer elinizde farklı versiyon Galaxy S5 varsa ilgili Root dosyasını indirecesiniz. 

3- İndirdiğiniz "CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f" klasöründe yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın. Odin klasör içerisinde yer almaktadır.

4- Odin programını çalıştırın. Galaxy S5 telefonunuzu kapatın ve titremesini bekleyin ya da pili çıkarıp takın. Galaxy S5′te "Ses azaltma + Home butonu + Güç Tuşu" aynı anda basarak telefonu Download moduna alın. Karşınıza çıkacak uyarıyı ses yükseltme tuşu ile geçin. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

5- Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra Odin programı tarafından kısa süre içerisinde tanınacaktır. Aradaki bağlantı sağlandıktan sonra Odin üzerinde "PDA" bölümüne ZIP'li dosya içerisinden çıkan (masaüstüne çıkardığımız) "CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5" dosyasını ekleyin. 

6- Odin üzerinde yer alan "Start" butonunu tıklayın. Yükleme işlemi saniyeler içerisinde gerçekleşecektir. 

Not: Root işlemi sonrası telefonda SuperSu uygulaması görünecektir. 

Ana konu: forum.xda-developers


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.