Mobil

Galaxy S5, parmak izi tarayıcı yerine bu özellikle geliyor

Samsung Galaxy S5'i bu özellikle birlikte piyasaya sürecek.


Son birkaç gündür Samsung’un, gelecek yıl akıllı telefonları üzerinde kullanacağı son teknolojileri konuşuluyor. Bu konuda son haber Samsung’un önümüzdeki yıl amiral gemilerinde 64 Bit işlemci kullanacağı yönünde olmuştu. Ancak bu işlemciler yılın ortasında piyasada olacağı için Galaxy S5 üzerinde kullanılması biraz zor gibi görüyor. Fakat büyük ihtimalle Galaxy Note 4, 64 bit işlemciye sahip olacak.

Şimdi ise Samsung’un yeni amiral gemilerinde olacağı söylenen başka bir teknoloji haberi geldi. Yeni gelen bilgilere göre Galaxy S5, parmak izi sensörü özelliğine alternatif olarak bir göz tarayıcı özelliği ile birlikte gelecek.

1384955369_s5-eye-scanner-patent-bolt-460x633.png

Bu haberin bir söylenti olduğu düşünülüyordu ancak, Patent Bold sitesinde keşfedilen görüntüler bu haberi doğrular nitelikte. Samsung'un göz tarayıcı özelliği iris tarama tekniğini kullanıyor. Standart iris tarama teknikleri gibi göz ya da parmak izi tarayıcıları daha hızlı algılama gibi avantajlar sunuyor ama oldukça maliyetlidir. Muhtemelen Samsung maliyetleri azaltmak için kendi uygulamasını kullanacaktır.

Bir nesne kameraya yaklaştığı zaman sensör hissedecek ve gözü algılayacak. Alınan patent içeriğinde kamera, mesafe sensörü, güç kaynağı ışık yayan ve ışık alıcı gibi özelikleri ile göz tarama ve cihazda depolanan göz bilgilerini gösteren bir akıllı telefon görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.