Mobil

Galaxy S5 Prime, LG G3'e rakip olarak geliyor

Galaxy S5 Prime doğrudan LG G3'e rakip olarak Quad HD ekran ile bu tarihte gelebilir.

Galaxy S5 Prime, LG G3'e rakip olarak geliyor

Samsung Electronics ve LG Electronics, önümüzdeki ay içinde yüksek çözünürlüklü ekran üzerinde bir akıllı telefon savaşına hazırlanıyorlar. Samsung, yeni amiral gemisinin Prime sürümünün geleceği iddialarını yalanlamış, ama lüks akıllı telefon Galaxy F modelinin varlığını inkar etmemişti.

Samsung’dan bir kaynağın verdiği bilgilere göre Samsung, Galaxy S5 üzerinde QHD ekranı kullanacaktı ama yüksek maliyeti nedeniyle bunu yapamadı. Ancak şirket QHD ekran olacağı söylenen Galaxy S5 Prime modelini piyasaya sürecek. Samsung'un organik ışık yayan diyot QHD ekranı, LG'nin likit kristal QHD ekranına göre yapımı daha zor ve maliyetlidir.

1399384518_201405020014060.jpg

Yeni gelen bilgilere göre Samsung, Galaxy S5 Prime modelinin hazır olduğunu anlamak için bu hafta bir çalışabilirlik testi yapacak. Bu tür testler genellikle bir ya da iki ay sürebiliyor. LG ise 27 ve 28 Mayıs tarihlerinde Londra, New York ve Seul dahil olmak üzere altı şehirde LG G3’ü tanıtacak. Samsung’un da LG G3’e alternatif olarak Galaxy S5 Prime’i Haziran ayında duyuracağı iddia ediliyor.

Bakalım QHD ekranlı akıllı telefon savaşını kim kazanacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.