Mobil

Galaxy S5'ın geçilemez denilen parmak izi okuyucusu hacklendi! (Video)

Galaxy S5'in parmak izi okuyucusunu aşmak hiçde zor değilmiş!

Galaxy S5'ın geçilemez denilen parmak izi okuyucusu hacklendi! (Video)

Samsung'un geçtiğimiz günlerde büyük umutlarla satışa sunduğu akıllı telefonu Galaxy S5, global pazarda firmanın diğer bir modeli olan Galaxy S4'ün ilk gün rekorunu kırdığı ile ilgili haberler yapıldı. Haberimizin konusu ise satış rakamları ile ilgili değil, cihazda bulunan güvenlik zaafiyeti hakkında olacak. 

Daha önceleri bazı otoriteler tarafından Galaxy S5'te bulunan parmak izi okuyucunun, Apple'ın iPhone 5S'inde bulunan Touch ID'sinden daha güvenli olduğu ve hacklenemeyeceği söylenmişti. Ancak Galaxy S5'in parmak izi okuyucusunu aşmak hiçde zor değilmiş. 

1397597893_img20140415233533.jpg

Alman güvenlik firması SRLabs, Galaxy S5'in parmak izi okuyucusunu çok kolay bir yöntemle hacklemeyi başardı. Firmanın elemanın açıklamasına göre bunu gerçekleştirirken çok zorlanmamış. SRLabs , daha öncede iPhone 5s'in güvenlik önlemi Touch ID'yi hacklemek için bu basit yöntemi kullanmıştı. Aynı tekniği Galaxy S5'te de kullanan firma, başarılı da olmuş. Dilerseniz aşağıdaki videoda Galaxy S5'in nasıl hacklendiğini izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.