Mobil

Galaxy S5'te bu özellik on kat daha güçlü olacak

Samsung'un 2014'te çıkaracağı Galaxy S5'in bu özelliği daha iyi olacak.

Galaxy S5'te bu özellik on kat daha güçlü olacak

Samsung'un amiral gemileri yüksek donanımı ile beğenildiği kadar bazı özelliklerinin kalitesinin diğer rakiplerine göre az olması ile her zaman eleştiriliyor. Mesela kamera kalitesi ve ses kalitesi.

Samsung'un son amiral gemisini bu konuda ele alacak olursak, HTC'nin son amiral gemisi HTC One ile karşılaştırdığımızda hem kamera hem de ses olarak HTC One'dan geride olduğu görülüyor. HTC One yüksek donanımı ultrapiksel kamerası ve Beats Audio özelliğindeki ses kalitesiyle göz dolduruyor.

1369018660_wolfson-audio-wm5110chip.jpg

Samsung ise Galaxy S4'te bu özellikleri çok önemsememiş görünüyor. Şirket Galaxy serisinde ses özelliği olarak Wolfson firması tarafından hazırlanan ses çiplerini kullanıyor. Ancak Wolfson şirketi WM5510  kod adlı yeni ses yonga setini tanıttı. Şirketin tanıtımına göre bu yeni ses çipi stüdyo kalitesinde ses özelliğine sahip.

WM5110 HD ses işlemcisi bu piyasada bugün en iyi HD Audio performansını sağlıyor. Yeni ses yongası öncekinden 10 kata kadar daha güçlü ve kaliteli olacak. Bu durumda Galaxy S5'in ses kalitesi daha iyi olacak diyebiliriz.

Yorumlar
Zaten htc one ın m8 modeli çıkmıyıcak zaten samsung ses ve görüntüde htc yi solluyucağını sanıyo çıkınca görücez.
Cevapla
efrasiyab
s4 çıkmadan önce de ses ve kasa konusunda saçma haberler vardı ama ikisi de asparagas çıktı. s5 gelene kadar gerçeği göremeyiz. şimdilik ses konusundaki kral belli.. hiç kasma küçük hırslı koreli... tayvan bu sefer koydu tekmeyi samsunga...
Cevapla
Misafir
HTC işte.. bu işin ata babası olduğunu yine kanıtlar cinsten olmuş:)
Cevapla
Misafir
PLASTİK PLASTİK PLASTİK olmasa bari ya yeter artık.göre göre bıktım
Cevapla
Misafir
Samsung'u tebrik etmek lazım...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.