Mobil

Galaxy S6 Active'de 5.5-inçlik ekran kullanılacak

Samsung suya, toza ve darbelere dayanıklı Galaxy S6 Active modelini hazırlıyor.

Galaxy S6 Active'de 5.5-inçlik ekran kullanılacak

Samsung önümüzdeki aylarda Galaxy S6 ailesini genişleteceğe benziyor. Güney Koreli firma Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in ardından bu defa Galaxy S6 Active modeliyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Suya, toza ve darbelere karşı dayanıklı bir kasa yapısı sergileyecek akıllı telefon SM-G890A kod numarasıyla Hindistan’da ithalat ve ihracat verilerinde ortaya çıktı.

1426004513_galaxys6active-zauba.png

Test süreci için Hindistan’a gönderilen telefonun sadece ekran boyutu hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’de 5.1-inç büyüklüğünde ekran tercih eden Samsung, Active modelinde ise ekran boyutunu 5.5-inç seviyesine yükseltecek. Quad HD çözünürlüklü ekranın kullanılacağı telefonun yazılım ve donanım özellikleri itibariyle Galaxy S6’ya benzerlik göstermesi bekleniyor.

Samsung, Galaxy S6’da suya dayanıklılık özelliğine yer vermedi. Dolayısıyla daha sağlam bir Galaxy S6 umut edenler tercihlerini Galaxy S6 Active’den yana kullanabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.