Mobil

Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note5 akıllı telefon kavramını baştan yazıyor!

Samsung yeni nesil amiral gemileri ile Android ekosisteminin en tepesine oynuyor!

Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note5 akıllı telefon kavramını baştan yazıyor!

En iyi mobil cihazlar teknoloji üzerine değil, insan üzerine kurulur ve günümüzde akıllı telefon kulananlar ne video editlemek ya da yüksek kalitede eğlencenin tadını çıkarmak içinmasaya bağlı kalmak ne de deneyimlerini online olarak arkadaşlarıyla paylaşırken standartların altında bir kaliteye razı olmak zorundalar. Çünkü, özel anlar, hak ettiği biçimde paylaşılmadıkça anlamını yitirir. Bugün, mobil cihazların, zamanında dizüstü ve masaüstü bilgisayarların sunduğu kalite ve performansı ortaya koyan, gerçek birer çoklu medya santrali olması bekleniyor.

1442926465_1442923552note55.jpg

Çok daha net fotoğraf ve videolar

Samsung’un en yeni cihazları Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note5, bu yüksek beklentileri, fazlasıyla karşılıyor. İkisi de ekran boyutunda büyümeye giderken (5.7 inç), mobil eğlence deneyimini zenginleştiren özelliklerle donatıldı. Mobil cihaz kameraları, artık sadece hareketsiz fotoğraflar ve selfie anlamına gelmiyor. Giderek daha fazla kullanıcı, sosyal ağlarda kendi düzenlediği videoları paylaşıp, canlı yayın servisleri aracılığıyla videoları online izleyebiliyor. Peki, Samsung bu yeni trende nasıl yanıt veriyor? Elbette, her zamankinden daha iyi video özellikleri sunarak….

İnsanların akıllı telefonlarıyla daha fazla şey yapabilmelerine yardımcı olmayı hedefleyen Samsung, kullanıcıların videoları sadece daha kolay paylaşmalarını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sunduğu özeliklerle bir profesyonel gibi film çekebilme kabiliyeti de kazandırıyor. Örneğin; video kaydı sırasında kamerayı daha az titretmenizi sağlayan “Titreşimsiz” özelliği, bu kabiliyetlerden biri. Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5, video dijital imaj stabilizasyonu (VDIS) özelliğini barındıran gelişmiş bir ön kameraya sahip. Diğer bir deyişle kamera, kusursuz bir selfie video için yüzünüzü tespit ederek daha az titretmeyle ekranın merkezinde tutuyor. Bu sırada arka kamera, VDIS ve OIS (Optik İmajStabilizasyonu) özelliklerinin gücünden yararlanarak daha sabit, daha az hareket bulanıklığı içeren videolar kaydedebiliyor.

1442926786_1442923553note53.jpg

VDIS ve OIS kombinasyonu kayıtlarınızın kalitesini arttırırken, kamerada yer alan Video Clip modu videoya yaratıcı bir etki katmanıza imkan tanıyor. Artık, elinizin altında videolarınızı güçlendirecek Kolaj, Ağır Çekim ve Seri özellikleri mevcut. En iyi kısmı ise, bu özelliklerin otamatik olarak cihazınızda yer alması ve başka bir uygulama indirme ihtiyacını ortadan kaldırması.

Kolaj Modu ile seçtiğiniz mizanpaja göre iki ya da dört farklı videoyu tek bir video klipte birleştirebilirsiniz. Arka kamera ile Ağır Çekim modu otomatik olarak normal videonun yanı sıra farklı hızlarda üç ağır çekim video üretecek. Seri Modu, karmaşık bir düzenleme (edit) süreci olmaksızın çok sayıda kısa klibi tek bir videoya dönüştürmenize yardımcı olacak.

Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5’lerdeki “Kamera” uygulaması, Canlı Yayın modunu da içeriyor. Canlı Yayın modunu seçip rehberinizdeki insanları videonuzu izlemeye davet edebilirsiniz. Davet ettiğiniz herkes, Youtube aracılığıyla kendi cihazından (cep telefonu, PC ya da TV) yayınınızı izleyebilir. Dilerseniz, “herkese açık” seçeneğini tercih ederek yayını e-mail yoluyla ya da sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Mükemmel Görüntü

Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5, sunduğu şu özelliklerle gelişmiş bir kamera sistemi vaat ediyor: Hızlı Başlatma (Anasayfa butonuna çift tıklayarak kameranın bir saniyeden az sürede açılmasını sağlayabilirsiniz), Otomatik Gerçek Zamanlı Yüksek Dinamik Aralığı (HDR), ve Akıllı Optik Görüntü Sabitleme (OIS)… 16MP OIS arka ve 5MP ön kamera, iki önemli güncelleme sayesinde daha iyi fotoğraflar çekiyor. Bu güncellemelerden biri düşük ışıkta hareketli objelerin bulanıklığını minimize eden “Net” fotoğraf fonksiyonu. Kamera, net bir fotoğraf üretmek için daha kısa pozlamayla iki ya da üç fotoğraf çekerken, hareket bulanıklığı ve titrek el etkisi azaltılıyor.

Bir diğer büyük güncelleme ise filtre kontrolleri… Bu kontrolleri filtrenin ve ‘vignette’ efektlerinin güçlü yanlarınıbelirleyerek kendi tarzınızi yaratmak için kullanabilirsiniz. Daha önceden yüklenmiş filtrelere, Samsung Galaxy Apps store’undan yenilerini ekleyerekfotoğraflarınıza eşsiz bir görünüm kazandırmanız mümkün.

Hiçbir şey kaçırmayın

Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5, sadece yaratıcılığa imkan veren bir eğlence aracı olmakla kalmıyor, sizi çok daha üretken de kılıyor. Artık, bilgisayarınızda çalışırken telefonunuza gelen bildirimleri doğrudan bilgisayarınızın ekranında görebiliyorsunuz. Her zil sesi ya da titreşim duyduğunuzda telefonunuzu kontrol etme ihtiyacı da böylece ortadan kalkıyor. Her iki telefon da akıllı telefonunuz ile bilgisayaranız ya da tabletiniz arasında kusursuz bağlantı kurulabilmesi için geliştirilmiş SideSync özelliği sunuyor. İlk seferde manuel olarak eşleştirdiğiniz bağlantı, bir sonraki bağlantılarda otomatik olarak eşleşiyor.

SideSync, telefonunuz sessizdeyken sizi gelen bir çağrı konusunda bilgilendiren bir “pop-up çağrı penceresi”ni de içeriyor. SMS aldığınızda, ellerinizi klavyeye götürüp doğrudan PC’nizin ekranından yanıt verebiliyorsunuz.

SideSync’in bir yeni özelliği de iki yönlü dosya paylaşma. Bu özellikten yararlanarak; kolayca sürükleyip bırakma olanağıyla dosyaları telefonunuzdan bilgisayarınıza – ya da tam tersi- taşıyabilirsiniz.Telefondan bilgisayara paylaşımda, kontrol panelinde yer alan “Telefon Ekranı Paylaşma” menüsünü seçerek, yansıtılan telefon ekranını görüntüleyebiliyor ve dosyaları telefonunuzdan PC’nizdeki dilediğiniz bir klasöre aktarabiliyorsunuz. Dosyaları telefonunuzdan PC’nize sürükleyip bıraktığınızda, dosyalar SideSync klasöründe depolanıyor. Kurulum ise kolay ve ücretsiz. PC için SideSync’i www.samsung.com adresinden indirebilirsiniz .

Samsung Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5 iki ayrı akılıl telefon olmasına karşın, her ikisi de dijital içerik üzerine kurulu. İki cihazın en büyük ortak noktası ise, kullanıcılarına hayranlık uyandıran bir çoklu medya deneyimi vaat etmesi..

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.