Mobil

Galaxy S6 Edge'de otomatik ekran döndürme sorunu!

Samsung Galaxy S6 Edge'nin bazı modellerinde otomatik ekran döndürme sorunlarının yaşandığı bildirildi.

Galaxy S6 Edge'de otomatik ekran döndürme sorunu!

Samsung Galaxy S6 Edge'nin ekran rotasyonu ile ilgili bir sorunla karşı karşıya kaldı. Birçok kullanıcı şu anda bu sorunun özellikle operatör bazlı versiyonları etkilediğini söylüyor.

Sammobile sitesinin XDA, Verizon ve Sprint forumlarından derlediği rapora göre, bu taşıyıcıların Galaxy S6 Edge versiyonunda beklenmedik otomatik ekran döndürme sorunları yaşanıyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar ayarın kapalı olmadığı halde özelliğin bir kaç gün normal çalıştığını ancak daha sonra sorunun baş gösterdiğini söylüyor. Ayrıca kullanıcılar cihazı yeniden başlatma ve fabrika ayarlarına sıfırlamayı denediklerini ama hiçbir düzeltmenin olmadığını belirtmiş.

1429179418_img20150416131455.jpg

Samsung, henüz bu sorun hakkında donanım veya yazılım hatası olup olmadığı ile ilgili resmi bir açıklama yapmış değil. Ancak bu sorunun ivmeölçer sensörünün arızalı olabileceği veya sensörün yönetim yazılımı ile ilgili bir sorun olabileceği konuşuluyor. Kullanıcılarin bir video veya film izlemek istediklerinde ekranı otomatik döndürmememesi ve sürekli dikey konumda kalan bir akıllı telefon kullanmak zorunda olması gerçekten zor bir durum.

Öte yandan sorunu yaşayan kullanıcılar diğerlerine Galaxy S6 Edge'de ivmeölçer sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için arama uygulamasında "* # 0 * #" tuş kombinasyonunu girdikten sonra "Sensor." X -32768'i kontrol etmelerini öneriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.