Mobil

Galaxy S6 Edge'in iki kenarı da kavisli ekrandan oluşacak

Samsung mobil dünyasındaki yeniliklerine devam ediyor.

Galaxy S6 Edge'in iki kenarı da kavisli ekrandan oluşacak

Samsung geçtiğimiz yıl kavisli kenar ekrana sahip Galaxy Note Edge modelini duyurarak akıllı telefon segmentinde hala yenilik yapılabileceğini tüm dünyaya gösterdi. Güney Koreli firma bu defa Galaxy S6’nın kavisli kenara sahip sürümü üzerinde çalışıyor.

Samsung’a en yakın kaynaklardan biri olan SamMobile sitesi Galaxy S6 Edge modelini doğruladı ve telefon hakkında yeni bilgiler aktardı. Siteye göre Galaxy S6 Edge SM-G925 model numarasına sahip olacak ve Galaxy Note Edge’den daha gelişmiş bir işlevler sunacak.

Galaxy S6 Edge’nin kavisli kenar ekranlarında gerçekleştirecek işlemciler artırılacak. Her şeyden önce hem sağ hem de sol elini kullanan kullanıcılar kavisli kenar ekrandan faydalanabilecek. Galaxy Note Edge daha çok sağ elini kullananlara hitap ediyordu. Bunun yanı sıra Galaxy S6 Edge’de  farklı ekranlarda çağrı ya da bildirimlerin kontrolü, favori kişilerin kavisli ekrana atanması ve her kişiye farklı bir renk atama (çağrı/bildirim esnasında kullanıcıya özgü renk kavisli ekranı aydınlatacak), haber ve mail bilgileri, S-Healt uygulamasına ait içerikler ve gece saat olarak kullanma seçeneği Galaxy S6 Edge’nin kavisli ekranıyla yapılabilecekler listesini oluşturuyor.

Galaxy S6 Edge'de ayrıca yeni bir arayüz kullanılması bekleniyor. Samsung bununla birlikte kavisli kenar ekrana daha fazla uygulama atanmasının önünü açıyor. Söz konusu uygulamalar Galaxy App Store’dan indirilebilecek.

Galaxy S6 Edge’in Galaxy S6 ile birlikte Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.