Galaxy S6 yeni TouchWiz arayüzünü incelemeye kilit ekranından başlıyoruz. Buradaki en önemli fark sağ ve sol alt köşelerdeki kısayol geçişleri. Bu geçişlerde eskiden daha sade bir ikon kullanılırken, artık ikonun kendisi direkt olarak yer alıyor. Hava durumu ise kaldırılmış. Ancak sonradan eklemeniz mümkün.

Ana ekranda ilk dikkat çeken şeyin yeni ikon tasarımları olduğunu olduğunu söyleyebiliriz. Android’in yeni Now on Top özelliğiyle de ana ekrandaki Google aracı güncellenmiş. Klasörlerin yuvarlak hatları da dikkat çekici bir tasarım farkı.

Uygulamalar arasındaki geçiş ekranında önemli bir fark dikkat çekmiyor. Sadece pencerelerin daha minimal şekilde konumlandığını görebilirsiniz. Benzer şekilde “Hepsini Kapat” seçeneği korunuyor.

İki aşamalı Bildirim ekranının ilki karşınızda. Burada bir renk farkı dikkat çekiyor. Bir sonraki sayfada ise büyük bildirim menüsünü görebilirsiniz. Facebook Messenger’dan gelen bir bildirimin nasıl göründüğü, sağ tarafta yer alıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.