Mobil

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in fiyatını nasıl buldunuz?

Bu fiyatlara dolar kurunun artması mı yoksa başka bir şey mi sonuç oluyor?

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in fiyatını nasıl buldunuz?

Samsung geçtiğimiz ay yapılan  Dünya Mobil Kongresi 2015'te yeni nesil Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge telefonunu tanıttı. Tanıtım sonrası gözler Samsung'a çevrildi ve telefonun fiyatları beklenmeye başlandı.

İlk gelen bilgiler Samsung Galaxy S6'nın "biraz" pahalı olacağı yönündeydi. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge bu gece itibariyle Turkcell'de ön siparişe açıldı ve açılır açılmaz tüm stoklar tükendi. 

1426754411_11.jpg

Galaxy S6'nın 32 GB modeli 2499 TL, Galaxy S6 Edge'in 32 GB modeli ise 2999 TL'den satışa sunuldu. Böylelikle Samsung "pahalı" telefon iPhone 'dan bile daha pahalı olarak bir ilki de gerçekleştirmiş oldu. 

Bu fiyatlar telefonların en alt seviyedeki fiyatları. Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de hafıza kartı slotu bulunmuyor. 64 ve 128 GB modellerinin olduğunu da varsayarsak telefonların fiyatlarının 3699 TL'lere ulaşabileceğini düşünüyoruz.

Samsung ürünlerinin fiyat kayıpları eski dönemdeki gibi değil; bu bir geçek ama Apple kadar 2. el değeri olmadığı da ortadaki bir gerçek. Bundan dolayı cebinde 2499 TL olan birisi teknoloji markete gittiğinde ürünlerin 2. el değerini de gözönüne alırsa Galaxy S6 yerine iPhone 6'yı tercih edebilir diye düşünüyoruz.

1426768167_s5-iphone-6.png 

Bizim asıl anlamadığımız ise Galaxy S6 Edge'in fiyatı oluyor. Galaxy S6 ile Galaxy S6 Edge arasında ekran teknolojisi anlamında bir fark yokken bu telefon neden pahalı bunu bilemiyoruz. Galaxy S6 Edge ile Galaxy Note 4 Edge arasında ekran eğimi konusunda büyük bir fark var. Galaxy Note 4'ün eğimli ekranı ayrı bir ekran olarak algılanırken ve çözünürlüğü artırırken; Galaxy S6 Edge’de ki ekran kavisinin telefona sağladığı (donanmasal anlamda) en ufak bir katkısı bulunmuyor. Yan taraflardaki hızlı erişim butonlarının ise çok kısa bir süre içinde basit bir aplikasyon sayesinde tüm Android ekosisteminde ki telefonlarda kullanıldığına şahit olacaksınız.

1426768257_samsunggalaxys6edgereview13.jpg

Tüm bunları gözönüne aldığımızda "Galaxy S6 Edge'nin fiyatı neden daha pahalı eyy Samsung!" demiyor mu insan?

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.