Mobil

Galaxy S6 ve iPhone 6 (Dijital/Donanım) Optik Görüntü Sabitleme Testi

Hangisi daha iyi OIS özelliğine sahip?

Galaxy S6 ve iPhone 6 (Dijital/Donanım) Optik Görüntü Sabitleme Testi

Apple, iPhone 6 Plus'ta ilk kez OIS yani Optik Görüntü Sabitleme teknolojisi kullandı. iPhone 6'da ise şimdiye kadar hiç bu kdar iyi çalıştığını görmediğimiz "dijital görüntü sabitleme kullandı. Samsung'ta Galaxy S6'da bu teknolojiyi kullanıyor ve bu 3 telefon sarsıntısız video çekme yetenekleri bakımından şu anda listenin en üstünde yer alıyorlar. 

Bizde iPhone 6 ve Galaxy S6 ile kısa bir video çektik ve sonuçları sizlerle paylaşmak istedik. İşte Galaxy S6 ve iPhone 6 Optik Görüntü Sabitleme (Dijital ve Donanımsal) karşılaştırması.

Not: Telefonlar üst üste konularak çekim yapılmıştır. Birinin diğerinden daha az daha fazla sallanma durumu söz konusu değildir. 2 ayrı video şeklinde size bunu sunyoruz; lakin montaj yaptığımızda çözünürlükler ve FPS oranlarında oynama oluyor ve bu özellikle yüksek FPS oranına sahip Galaxy S6 için handikap oluşturuyor. Biz de bizim yüzümüzden arada fark oluşmaması için bu yöntemi tercih ettik. 

Galaxy S6

iPhone 6

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.