1. Tamamı metal kasalar (tasarımlar)

Sızan görseller ve yayınlanan resmi görüntüler Galaxy S6'da metal kasa kullanılacağını defalarca onayladı. Güney Koreli firma ilk defa Galaxy S serisinde metal malzeme kullanacak. Hatırlayacak olursak; şirketin metal malzeme kullanılan ilk Android telefonu Galaxy Alpha olmuştu. Metal kasadan oluşacak Galaxy S6 7mm ya da altında bir kalınlığa sahip olacak.

One M9 muhtemelen Galaxy S6 kadar ince olmayacak ancak metalden oluşan yekpare bir kasa barındıracak. Son sızıntılar One M9'un 9.61mm kalınlıkta olacağını gösterdi.

2. 64-bit sekiz çekirdekli işlemciler

Galaxy S6 ve One M9'un işlemci birimleri aynı şirketin fabrikasından çıkmayacak ancak her iki işlemci 64-bit mimarisini destekleyecek ve sekiz çekirdekten oluşacak. LTE destekli Galaxy S serisi amiral gemisi telefonlar için yıllardır Qualcomm'un kapısını çalan Samsung, bu defa kimilerine göre ısınma problemi kimilerine göre ise gelirleri artırmak adına kendi geliştirdiği Exynos 7420 işlemcisini kullanacak. One M9'da uzun bir süredir ısınma problemi nedeniyle gündemden düşmeyen Snapdragon 810 kullanılacak.

3. En az 16MP arka kameralar

Samsung, Galaxy S6'da daha büyük bir kamera kullanılacağına dair ipucu paylaştı. Ancak şirket çözünürlük seviyesini aynı tutarak Galaxy S6'da daha büyük bir sensör kullanabilir; ya da çözünürlüklü değeri 20MP'ye çıkarılır ve daha büyük bir sensör kullanılabilir. Son gelen haberler Galaxy S6'da Galaxy Note 4'teki 16MP çözünürlüklü Sony IMX240 sensörün kullanılacağı yönünde.

HTC, iki yıl aradan sonra amiral gemisi telefonlarda arka kamerada Ultrapiksel teknolojisinden vazgeçti. One M9'da Toshiba T4KA7 CMOS sensör (1/ 2.4-inç, 1.12 mikron piksel) kullanılması bekleniyor. Söz konusu sensör 1080p'de 150fps, 720p'de ise 240fps videolar çekebiliyor.

4. Gelişmiş ön kameralar

HTC, One M8'deki 4MP Ultrapiksel kamerayı alıp One M9'da öne monte edecek. Tayvanlı üreticinin daha gelişmiş bir ön kamera kullanacağı One M9'da selfie çekimler için de gelişmiş bir yazılıma yer vermesi bekleniyor.

Samsung, Galaxy Note 4 geniş açılı 3.7MP çözünürlüklü ön kamera kullandı. Galaxy S6'da ise benzer hatta gelişmiş özeller sunacak 5MP ön kameraya yer verecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.