Mobil

Galaxy S6 ve S6 Edge için Android 5.1.1 güncellemesi başladı

Samsung'un amiral gemisi telefonları için beklenen güncelleme nihayet başladı.

Galaxy S6 ve S6 Edge için Android 5.1.1 güncellemesi başladı

Galaxy S6 ve S6 Edge için haftalardır konuşulan Android 5.1.1 güncellemesi resmen başladı. Amerika’da T-Mobile operatörü tarafından OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncellemenin önümüzdeki günlerde dünyanın birçok noktasında Galaxy S6 ve S6 Edge kullanıcılarıyla buluşacak. 

Android 5.1.1 güncellemesi, Google’ın işletim sistemine dahil ettiği iyileştirmelerin yanı sıra özellikle kamera tarafında önemli gelişmeler içeriyor. One M9 ve LG G4’te yer alan RAW kamera desteği yeni yazılımla birlikte Galaxy S6 ve S6 Edge’e geldi. RAW desteği sayesinde fotoğraflar sıkıştırılmayacak ve ham şekliyle görüntülenecek. Böylece olası kayıplar engellenecek. RAW formatı ayrıca çekim esnasında ve sonrasında fotoğraf üzerinde daha fazla düzenleme seçeneği sunuyor.

1434366740_d18678f00478271ae8ad0ce6aa359973.jpg

Galaxy S6 ve S6 Edge’in kamerası güncelleme sonrası iPhone’larda yer alan kamera kontrollerine de sahip oldu. Kullanıcılar kamera ekranı üzerinde parmak kaydırma hareketleriyle pozlama ayarı ve ortamdaki ışık seviyesini istenilen düzeye getirebiliyor.

Bunların yanı sıra paralaks duvar kağıdı efektleri , Misafir Modu, Hızlı Ayarlar menüsünün altında bulunan S Bulucu ve Hızlı Bağlantı butonlarının devre dışı bırakılması ve yüklü temaların hemen altına Tema Mağazası butonunun eklenmesi güncellemeye dahil edilen yenilikler oldu.

Android 5.1.1 yüklü Galaxy S6 ve S6 Edge'in ön inceleme videosu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.