Mobil

Galaxy S6 ve S6 Edge'den yeni görüntüler (video): Cam arka yüzey, microSD karttan yoksun tasarım

Galaxy S6'ya dair pek çok detay bu videoyla ortaya çıkıyor.

Galaxy S6 ve S6 Edge'den yeni görüntüler (video): Cam arka yüzey, microSD karttan yoksun tasarım

Unboxtherapy sitesinin YouTube kanalıyla yayınladığı özel bir video Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’e dair önemli özellikleri gün yüzene çıkarıyor. Her iki telefona ait yakın çekimlerin de yer aldığı ve bir nevi ön inceleme videosuna dönüşen videoda Galaxy S6 Edge’nin Galaxy S6’dan 50mAh daha fazla pil kapasitesi barındıracağı yer alıyor. Galaxy S6’nın pil kapasitesi henüz bilinmiyor fakat sızan batarya görselleri telefonda 2.600mAh kapasiteli bir pilin kullanılacağını göstermişti.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’de 5.1-inç büyüklüğünde 1440 x 2560P çözünürlüklü Super AMOLED ekran kullanılacak. Kablosuz şarj özelliğinin de yer bulacağı telefonların kameraları F/1.9 diyafram açıklığına sahip olacak ki, bu değer telefonların düşük ışık koşullarında daha iyi çekimler gerçekleştireceği anlamına geliyor. İşlemci biriminde 64-bit sekiz çekirdekli Exynos 7420 birimini göreceğiz. 

Ön inceleme videosuna göre Galaxy S6’da 3GB RAM kullanılacak. SamMobile sitesinin de daha önce doğruladığı bu bilgiye ek olarak telefonda 32/64/128GB depolama alanları mevcut olacak. Buraya kadar her şey normal görünebilir fakat videonun aktardığı bilgiye göre Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’de microSD kart girişine yer verilmeyecek. Kullanıcıların bu noktada Samsung’a büyük tepki göstermesi bekleniyor. MicroSD kart girişi bugüne kadar Galaxy S ve Galaxy Note serisini farklı kılan özelliklerin başında gelmişti.

Galaxy S6’nın ön ve arka kısmı cam yüzeyden oluşacak. Gorilla Glass 4 ile dayanıklı hale getirilecek akıllı telefonun yekpare tasarımı telefonun pilinin çıkarılamayacağı anlamına geliyor. Bu da Galaxy S6 ya da S6 Edge modellerine ekstra bellek eklemenin mümkün olmayacağı ihtimalini güçlendiriyor.

Galaxy S6’da kullanıcıları üzecek bir gelişme daha yaşanacak. Galaxy S5’teki su geçirmezlik özelliği ne yazık ki Galaxy S6’da olmayacak. Bu iddiayı doğrulayan haberler daha önce de gündeme gelmişti. Buna ek olarak Galaxy S6’ya dahil edilecek parmak izi tarayıcısı revize edilerek çalışma yöntemi Apple’ın Touch ID sensörüne benzer hale getirildi.

Videoda iddia edilenlerin ne derece doğru olduğunu 1 Mart’ta düzenlenecek etkinlikte göreceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.