Galaxy S6 ve S6 Edge getirdiği donanımsal özellikleriyle bu yılın en gözde telefonları oldu diyebiliriz. Hem işlemcisi hem de getirdiği bellek teknolojisi açısında farklılık getiren Galaxy S6 ve S6 Edge hatırı sayılır bir batarya ömrüne sahip. Galaxy S6 2.550 mAh Galaxy S6 Edge ise 2600 mAh pil gücünde.

1.Otomatik ekran parlaklığını açın.

Pil verimliliği noktasında bugüne kadar yapılan en kolay ve en etkili yol ekran parlaklığını otomatik yapmaktır. Otomatik ekran parlaklığı çevreye bağlı olarak en verimli ekran parlaklığına ulaşır ve pil tasarrufuna önemli ölçüde katkıda bulunur.

2. Akıllı bekletme özelliğini kapatın.

Akıllı bekletme özelliği ile ekrana baktığınız sürece telefonunuz açık kalacak ve pil tüketimini olumsuz etkileyecektir. Eğer telefonunuzda gazete ve uzun makaleler okuyorsanız, bu özellik nedeniyle ekranınız zaman aşımına uğramayacak.

3.Beyaz arka plan kullanmaktan çekinin.

Super AMOLED ekranların arka planında kullanılan beyaz renk şarj tüketimini hızlandırmaktadır. Bunu yerine daha gri ya da siyaha yakın tonlar kullanmak telefonunuzun pil süresine katkıda bulunur.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.