Mobil

Galaxy S6'nın diğer akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz 7 özelliği

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in diğer akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz özellikleri.

Galaxy S6'nın diğer akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz 7 özelliği

Samsung, 2012 yılında tanıttığı Galaxy S3 ile zirveye ulaşmış ancak son iki yıldır çıkardığı amiral gemisi akıllı telefonları ile de mobil kullanıcılar tarafından eleştirilere maruz kalmıştı.  Ayrıca rakiplerinin karşısında da düşüş yaşamaya başlayan şirket, bu yıl tanıttığı Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile kendini affettirmiş gibi görünüyor.

Öncekilere göre farklı tasarım ve üstün donanımı ile göz dolduran Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, aynı zamanda farklı özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekti. Cihazlar, manuel kontroller ile daha iyi kamera, hızlı şarj edilen pil, enerji tasarruflu donanım ve kablosuz şarj gibi özelliklerle geldi. 

1426848911_samsunggalaxys6680.jpg

Tabii ki bu uygulamalar Samsung'un yeni Android amiral gemisi telefonuna özel değil ve Samsung Galaxy S6’da bulunan bazı özellikler, diğer akıllı telefonlarda da özel bir aksesuarla veya bir uygulama ile elde edilebilir. 

Sizlere bu haberimizde diğer akıllı telefonlarda kullanılabilen 7 Galaxy S6 özelliğinden bahsedeceğiz. Bu özellikleri sonraki sayfalarda inceleyebilirsiniz.

1. Manuel kamera kontrolleri, panoramik selfie

Samsung yeni amiral gemilerinde daha iyi özelliklere sahip bir kamera sundu. Yazılım ile daha çekici hale gelen Galaxy S6 kamerası, manuel kontroller ve yeni çekim modları eklenerek geliştirilmiş. Ancak, bunlar çoğu akıllı telefon kameralarına eklenebilir. Mesela Galaxy S6 panoramik selfie modu ile ilgileniyorsanız, iPhone için PanoSelfie ve Android için Pano360 uygulamasını deneyebilirsiniz.

 1426847685_01.jpg

İndir:PanoSelfie (iOS)
İndir:Pano360 (Android)


 

2. Kalp hızı monitörü

Nabız ölçmek için illa ki Galaxy S6’daki gibi özel bir kalp hızı monitörü olması gerekmiyor. Bir akıllı telefonun kamera ve LED flaş kullanarak bunu yapılan birçok uygulama mevcut. Kamera lensi üzerinde parmağınızı koyuyorsunuz ve LED ışık kişinin kalp atışlarını tespit ediyor. Bunun için Runtastic kalp hızı monitörü uygulamasını deneyebilirsiniz.

1426847748_02.jpg

Runtastic kalp hızı monitörü indir: Android  | iOS


 

3. Temalar

Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge ile TouchWiz kullanıcı arayüzü temaları için resmen destek getiriyor. Ancak, Temalar uygulaması LG, Sony, ve Huawei tarafından birçok yeni Android akıllı telefonlar üzerinde mevcut. Ayrıca,  birçok yeni olan kullanıcı arayüzü özelleştirme uygulamaları Android arayüzünü özelleştirmenize imkan tanıyor. 

1426847843_03.jpg

Eğer denemek isterseniz Themr ve Zooper Widget en iyi özelleştirme uygulamaları arasında yer alıyor.

 İndir: Themer İndir: Zooper Widget


 

4. Smart Manager

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge sahipleri cihazlarında ön yüklenmiş olarak Smart Manager (Akıllı Yönetici) diye adlandırılan bir uygulama bulacaklar. Bu uygulama basitçe pil seviyesi, depolama miktarı, RAM kullanımı ve güvenlik durumu gibi konularda size telefonunuzun durumu hakkında genel bir bakış sağlar. Ancak, Akıllı Yönetici uygulaması popüler Clean Master uygulaması ile desteklenmektedir. Eğer böyle bir uygulama istiyorsanız Clean Master ve Disk Usage & Storage Analyzer uygulaması işinizi görecektir.

  indir: Clean Master İndir:  Disk Usage & Storage Analyzer

5. Hızlı şarj

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge hızlı şarj özelliği ile geldi. Cihaz şarjdayken sadece 10 dakika sonra yaklaşık 4 saat kullanım sağlayabiliyor. Apple'ın akıllı telefonu iPhone 1 amp şarj akımı sağlıyor. Ancak iPad'ın 2.4-amp gibi daha çok amper sağlayan şarj cihazına iPhone'u taktığınız zaman hızlı bir şarj elde etmiş olursunuz.

1426847974_04.jpg 


6. Kablosuz şarj

Samsung'un amiral gemisi akıllı telefonlarında yerleşik olarak kablosuz şarj özelliği var.  Bu özellik, özel bir arka kapak ile donatarak Samsung'un bazı diğer akıllı telefonlarına eklenebilir. Örneğin, Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 için kullanılabilir. Ayrıca LG’nin kendisi tarafından tasarlanan kablosuz şarj kılıfları LG G3’ü  kablosuz şarj etmenize olanak sağlar.

1426848185_05.jpg 

7. IR blaster

Galaxy S6’lar, IR blaster özelliği ile TV gibi cihazları kumanda gibi uzaktan kontrol etmenizi sağlar.  Akıllı telefonlar için ZaZaRemote veya IRdroid gibi özel çevre birimleri ile bu özelliği telefonlarınızda kullanabilirsiniz.

1426848200_06.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.