Mobil

Galaxy S6'nın pilini değiştirmek çok kolay

Samsung Galaxy S6'nın pilini değiştirmek o kadar da zor değil.

Galaxy S6'nın pilini değiştirmek çok kolay

Galaxy S6 ile tarihinde ilk defa bir amiral gemisinde plastik kasadan vazgeçerek metal kasa ve cam malzeme kullanan Samsung, pil yuvasını mühürleyerek pilin kullanıcı tarafından kolayca değiştirilebilir olmasını engelledi.

Samsung Galaxy S6’nın geçen hafta yayınlanan kullanım kılavuzu, cihazın pilinin nasıl değişeceğini de gösteriyor. Kılavuza göre arka kapağında bulunan vidalar sökülüp batarya değiştiriliyor ve bu çok zor bir işleme benzemiyor.

Bu durum paradoksal görünse de Galaxy S6’nın ölü pilini değiştirmek için bir yol olduğunu gösteriyor. Kılavuza göre ilk önce cihazın arka kapağını söküyorsunuz. Daha sonra devre kartını çıkardıktan sonra pil paketi konektörünü çıkartıp yeni pili takıyorsunuz.

Bu işlem cebinizde yedek pil taşıyıp hemen değiştirecek kadar basit bir yöntem değil ancak, en yakın Galaxy S6 onarım merkezinde kısa bir sürede bu işlemin yapılabilmesi güzel bir durum.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda Galaxy S6’nın kullanma kılavuzundaki pil değiştirme bölümlerini inceleyebilirsiniz.

1425896765_galaxy-s6-battery-replacement-process-samsung-manual.jpg
1425896774_galaxy-s6-battery-replacement-process-samsung-manual-1.jpg
1425896783_galaxy-s6-battery-replacement-process-samsung-manual-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.