Mobil

Galaxy S6'ya ait yazılım bazı şaşırtıcı değişiklikler getirecek

Galaxy S6'da yer alacak TouchWiz arayüzü şekilleniyor.

Galaxy S6'ya ait yazılım bazı şaşırtıcı değişiklikler getirecek

Üst düzey mobil cihazlarda güçlü bir donanım ortaya koyan Samsung, söz konusu yazılım olduğunda ise ne yazık ki aynı başarıyı gösteremiyor. TouchWiz pek çok özelliği beraberinde getiren bir arayüz fakat çok özellik arayüzün şişmesi anlamına gelir ki, bu da kullanıcıların pek haz etmediği bir durum.

Galaxy S serisinin her yeni üyesinde daha gelişmiş ve yetenekleri artırılan bir TouchWiz karşımıza çıkaran Samsung'un Galaxy S6'da bu durumu daha da ileri taşıması bekleniyor ve gelen haberlere göre yeni TouchWiz'de radikal değişimlerde göreceğiz. 

1423776943_touchwiz-samsung-galaxy-s5.jpg

Kısa süre önce yayınlanan bazı haberlerde Samsung yeni TouchWiz'de stok Android'e benzer bir deneyim sunacağı iddia edildi. Mevcut yazılımda yer alan birçok uygulama arayüzden çıkarılacak. Kullanıcılar dilerse bu uygulamaları Google Play Store ya da Galaxy Apps mağazalarından temin edecek.

Galaxy S6'nın tanıtım tarihi yaklaşıyor ve telefon cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak SamMobile sitesi, Samsung'un Galaxy S6 için hazırlıklarını sürdürdüğü yazılıma ilişkin sıcak bilgiler paylaştı. 

Sitenin Samsung kaynaklarından edindiği bilgilere göre yeni TouchWiz'de yer alacak yenilikler şunlar:

*Samsung'un mevcut klavyesi Galaxy Tab S tablet ve iOS klavye karşımı bir tasarımda olacak.

*Yeni TouchWiz'de daha fazla tema seçeneği mevcut olacak. Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy A serisi telefonlarla birlikte TouchWiz'e tema desteği sunmaya başladı. 

*Samsung'un tüm uygulamaları daha renkli olacak.

*Uygulama menüsünde 4x4, 4x5 ve 5x5 şeklinde uygulama düzeni yapılabilecek.

*Uygulama menüsünde ayrıca geçiş döngüsü artık desteklenmeyecek. Yani kullanıcılar önceki sayfaları atlayarak, ilk sayfadan son sayfaya geçiş yapamayacak.

*Müzik uygulaması hâlâ tam ekran modunda çalışacak.

*Çevirici uygulaması çim renginde görünecek. Android 5.0 güncellemesinde zaten yeşil rengin hakim olduğunu gördük.

Samsung'un merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S6, 1 Mart'ta Dünya Mobil Kongresi'nde resmen açıklanacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.