Mobil

Galaxy S7 Edge ve iPhone 6S Plus sağlamlık testi [Video]

Gorilla Glass 4, İyon ile güçlendirilmiş kaplamaya karşı


Apple her haliyle tam bir Amerikalı şirkettir. Neden böyle dediğimizi ise hemen açıklayalım. Bildiğiniz gibi Amerikalılar bizim kullandığımız ölçü birimlerini kullanmamak için büyük çaba sarf ederler ve kendileri bulmuşçasına mil, inç, lbs gibi kavramları kullanırlar ya işte Apple da mobil sektörün kullandığı "klişeleri" kullanmayı asla tercih etmez.

İllk nesil iPhone'dan beri kendine özgü şarj aparatı, kendine özgü yazılımı ve dosya göndermeye izin vermeyen Bluetooth ile NFC çipi ile Apple her daim "farklı olmaya" çalışmıştır. Bu farklılık onu zaman zaman komik duruma düşürse de; Flash desteği sunmayacağız çıkışının ne denlki haklı olduğu zamanlara da şahit olduk.

 

Apple, tüm mobil sektörün kullandığı Gorilla Glass kaplamayı ise şiddetle reddetmiş ve bu ürünü kapsısından içeri bile sokmamıştır. Bunun yerine kendi geliştirdiği İyon teknolojisi ile güçlendirilmiş oleofobik cam kaplama ile yoluna devam etmeyi tercih etti. 

Samsung ise Gorilla Glass kaplamayı sadece telefonların önünde değil arklasında da kullanmayı tercih etti. Peki hangisi daha iyi? EverythingApplePro kanalı yayınladığı bir video ile bunun cevabını buluyor. 

Gorilla Glass 4 mü? Yoksa İyon teknolojisi ile güçlendirilmiş oleofobik cam kaplama mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.