Mobil

Galaxy S7 kamerasına Android Nougat ile gelen 5 yeni özellik

Samsung Galaxy S7 kamerasına Android 7.0 Nougat güncellemesinden sonra gelen 5 yeni özelliği sizler için derledik.


Android 7.0 Nougat güncellemesi amiral gemisi akıllı telefonlar için güncellenmeye başladı. Samsung’ akıllı telefon modelleri Galaxy S7 ve S7 Edge de, Türkiye dahil olmak üzere dünya çapında bu güncellemeyi almaya başladı.

Samsung, Android 7.0 Nougat güncellemesi ile geliştirilmiş görselliklerin yanı sıra bazı yeni özelliklere ve hatta telefonların kameralarına komut vermek için kullanılanlara benzer şekilde, tamamen yeniden tasarlanmış uygulamalar sunuyor. 

 1485235171_nougat-update-camera-apps7-gestures.jpg

Artık yeni kamera uygulaması, görsel karmaşıklığa gerek duymadan basit bir arayüz ile kullanıcılara kolaylıklar sunuyor. Galaxy S7 ve S7 Edge’i Marshmallow'dan Nougat'a güncellediğinizde ne yapacağınız bilemeyebilirsiniz ve kafanız karışabilir. Bu nedenle sizin için Nougat'la gelen kamera uygulaması arayüzündeki bazı önemli değişiklikleri derledik.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda Android Nougat ile Galaxy S7 ve S7 Edge kamerasında neler değiştiğini inceleyebilirsiniz.

1. Yeniden düzenlenmiş, daha temiz bir arayüz

Kamera uygulamasında en az 12 kısayol ve görsel dağınıklığın geri kalanı ortadan kalktı. Hızlı ayarlar paneli artık en çok kullanılan iki seçenekle (flaş ve HDR ayarlamaları) sınırlı ve boşalan alan, ön kamera değişim düğmesi için kullanılmış. Daha önce beş olan düğme sayısı üçe inmiş.

 1485235392_overhauled-cleaner-interface.jpg


2. Hareket tabanlı navigasyon

Nougat ile Google'ın dahili kamera uygulamasına damgasını vuran hareket tabanlı navigasyon, Samsung'un kamera uygulamasına da girdi. Önceki uygulama arayüzündeki tüm ekstra modların ve düğmelerin nereye gittiğini merak ediyorsanız, ön kamera için hızlıca kaydırın, arka kamera için geriye doğru çekin, tüm çekim modları için sola hızlıca kaydırın veya tüm filtreler ve renk efektleri için sağa doğru kaydırın. Hepsi bu kadar!

 1485235403_gesture-based-navigation.jpg

3. Ana kamera için güzellik modu

Artık güzelleştirme modlarına ev sahipliği yapan yalnızca selfie önizleme ekranı değil. Ayrıca, ana kamera için kolay erişilebilir bir güzellik modu var; bu da, aile içindeki toplantılarda önemli olan grup çekimleri için resimdeki yüzlerin daha parlak ve daha net görünmesine neden olacak.

 1485235417_beauty-mode-for-the-main-camera.jpg

4. Özel çekim modu menüsü

Kamera ayarlarından, “ön” seçin ve sonra da yeni "Fotoğraf çekme yöntemleri" menüsünü seçin. Örneğin burada, cihaz ile sesli komutlarla fotoğraf çekmek veya video kaydetmek için ayarlarsınız. Bir selfie almak için "Gülümse", "Peynir", "Yakalama" ya da bir selfie almak için "Çek" diyebilirsiniz. diyebilirsiniz. Alternatif olarak, bir videoyu kaydetmeye başlamak için "Videoyu kaydet" deyin.

 1485235601_dedicated-selfie-shooting-modes-menu.jpg

5. Hareketli geniş öz-portre

Sözde "hareketli geniş öz-portre", Motion Panorama’dan başka bir şey değil, ama ön kamera ile çekiliyor. Artık grup selfilerinizde geniş selfie almaya çalışırken daha fazla hareket etmemeniz şartıyla, daha kolay paylaşım içinçekimlerinizi kolayca kısa klipler veya GIF'lere dönüştürebilirsiniz.

 1485235438_wide-self-portrait-with-motion.jpg

http://www.phonearena.com/news/5-new-features-of-the-redesigned-Samsung-camera-app-in-the-S7edge-Nougat-update_id90216

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.