Mobil

Galaxy S7 suya dayanıklılık ve garantili ekran ile gelebilir

Samsung Galaxy S7 suya dayanıklılık sertifikası ve garantili ekran özelliği ile gelebilir.


Samsung Galaxy S7’de, Galaxy S5 ile sunduğu su geçirmezlik ve Galaxy S6 ile son verdiği microSD kart desteği özelliğine geri dönüş yapabilir. Sızıntı kaynağı Rus bloger Eldar Murtazin, Samsung’un Galaxy S7’de suya ve toza dayanıklı IP68 sertifikası sunacağını iddia etti.

Telefonlar ve tabletlerde kullanılabilen bu sertifika, cihazın 5 metre derinliğe kadar bir saat boyunca her hangi bir zarar olmadan suya karşı dayanıklı olabileceğini gösteriyor. Kaynak bunun yanı sıra Galaxy S7’nin nasıl dayanıklı olacağını da belirtmiş.

1454418073_6.jpg

Eldar Murtazin, telefonun selefine göre kıyasla güçlendirilmiş çerçeve ve yeniden düzenlenmiş iç yapıları sayesinde yapısal olarak daha sağlam olacağını iddia ediyor.Zaten daha önce de, Galaxy S7’nin çerçevesinde magnezyum alaşımlı malzeme kullanacağı yönünde.

İlginizi çekebilir>>>

Ayrıca Eldar Murtazin’in iddiasına göre Samsung kullanacağı malzemeye o kadar güveniyor ki, bazı pazarlarda ilk yıl içinde telefonun ekranında kırılma olduğunda ücretsiz değiştirilebilecek uzatılmış yeni bir garanti sunacak.

Eldar Murtazin’in iddialarının doğru olup olmadığını 21 Şubat’ta düzenlenecek olan Unpacked etkinliğinde hep birlikte göreceğiz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.