Mobil

Galaxy S7 ve LG G5'te microSD kart desteği var, ama...

Samsung Galaxy S7 ve LG G5'te hafıza kartı girişine yer verildi verilmesine, fakat kullanıcılar microSD karta oyun ya da uygulama taşıyamayacak.

Galaxy S7 ve LG G5'te microSD kart desteği var, ama...

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi, işletim sistemine arayüz noktasında kayda değer bir değişiklik getirmedi, ancak sistemin altyapısına indiğimizde pil tarafında “Doze Modu”, depolama tarafında ise “Uyarlanabillir Depolama” gibi iki önemli özelliği Android işletim sistemine kazandırdı.

Uyarlanabilir Depolama özelliği sayesinde kullanıcılar artık microSD kartlarını dahili depolama alanı gibi kullanabilecekti. Buraya kadar her şey güzel, zira daha önceki Android sürümlerde uygulama ya da oyunları hafıza kartına taşımak mümkün değildi.

Galaxy S7 ve LG G5’in microSD kart desteğiyle gelmesin sevinebilirsiniz; fakat son gelen haberler, telefonlar Android işletim sistemine sahip olmasına rağmen Uyarlanabilir Depolama özelliğinden yoksun olduğunu gösterdi.

1456354109_lg-g5-vs-galaxy-s7.jpg

Konuya ilişkin resmi açılama Samsung cephesinden geldi. Güney Koreli üreticiye göre Galaxy S7’nin Uyarlanabilir Depolama özelliğinden yoksun olması kullanıcı yararına bir gelişme; zira Galaxy S7’de söz konusu özellik yer alıyor olsa idi, kullanıcılar telefona taktıkları hafıza kartını özel bir formatlama yöntemi nedeniyle farklı cihazlarda kullanmayacaktı.

Samsung ayrıca Uyarlanabilir Depolama özelliğinin hedefinde gelişmekte olan piyasalarda satışa sunulan 4-8GB dahili depolamaya sahip modelleri hedef alındığını bildiriyor.

Son olarak Samsung, Galaxy S7’de neden USB Type-C girişi kullanmadığına açıklık getirdi. Güney Koreli üretici Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünün micro USB bağlantı noktası kullanıyor olması, sektörün henüz hazır olmaması ve USB Type-C'nin yaygın bir kullanım alanına sahip olmaması nedeniyle USB Type-C girişine şimdilik sıcak bakmıyor. 
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.