Galaxy S7 veLG G5'in ortak 6 özelliği - Page 1

Bildirimleri ve saati kontrol etmek gibi konularda avantaj sağlayan her zaman açık ve ulaşılabilir ekran teknolojisinde her iki telefonda da benzer bir özellik dikkatimizi çekiyor. LG tarafından Facebook sayfalarında duyurulan “Always ON” ekran teknolojisinin bir benzerini de Galaxy S7 Edge modelinde bekliyoruz. Ancak Galaxy S7 Edge modeli aynı özelliği kıvrımlı ekranda sunuyor. Bunun dışında ekran konusundaki bir diğer detay ise her iki telefonda da Quad HD çözünürlük olması.

Galaxy S7 veLG G5'in ortak 6 özelliği - Page 2

Parmak izi okuyucu sensör özelliği Samsung için bir yenilik olmayacak ancak LG tarafında G serisinde ilk defa kullanılacak. LG G4 modelinde bu özelliğe yer vermeyen firma LG G5 modelinde parmak izi okuyucu sensörü cihazın arkasına konumlandıracak. Android Pay mobil ödeme sistemi için bir zorunluluk olan bu özellik, Galaxy S5 modelinden bu yana Samsung tarafında kullanılıyor.

Galaxy S7 veLG G5'in ortak 6 özelliği - Page 3

Android 6.0 Marshmallow sürümüyle birlikte artık resmi olarak desteklenmeye başlanan USB-C portu her iki telefonun da ortak özellikleri arasında yer alıyor. Daha hızlı şarj ve veri transferi için bir zorunluluk olan USB-C portunu 2016 yılı itibariyle çoğu popüler akıllı telefon ve tablet bilgisayarda göreceğiz. Ancak USB-C portunun tüm özelliklerinden faydalanmak için kaliteli bir kablo gerekiyor.

Galaxy S7 veLG G5'in ortak 6 özelliği - Page 4

Yine Samsung için değil ancak LG için bir yenilik olarak metal gövdeden bahsedebiliriz. Samsung bir süredir üst seviye cihazlarında magnezyum alaşımlı alüminyum gövde kullanıyordu. LG ise bu yıl ilk defa metal gövdeye geçiş yapacak. Sağlamlık ve daha ince gövde yapısı için tercih edilen metal kasa aynı zamanda üst seviye bir telefon hissi uyandırmak için gerekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.