Samsung’un sıradaki amiral gemisi modeli Galaxy S7’de magnezyum alaşımlı bir gövde bekleniyor. Bu gövde ile 7000 serisi alüminyumdan bile daha sağlam bir yapı bizleri karşılayabilir. Magnezyum gövdeli Galaxy S7 kesinlikle premium bir cihaz olacaktır.

Samsung’un Galaxy S7 modelinde daha büyük bir ekran bekleniyor. Galaxy S6 modelinde 5.1 inç ekran kullanılmıştı. Şimdi ise beklenen büyüklük 5.2 inç civarlarında. Bu pek önemli bir büyüme sayılmaz.

Galaxy S7’de hem Exynos 8890 hem de Snapdragon 820 yongaları kullanılacak. Cihazın satışa çıkacağı farklı bölgelere göre içerisindeki işlemci değişkenlik gösterecek. Her iki işlemci de oldukça performanslı ve günlük ihtiyaçları karşılamanın çok ötesinde.

Kamera konusunda ortada iki farklı iddia var. İlk seçenek Galaxy S7’de 20 MP çözünürlük sunan RGBW sensör kullanılması. İkinci seçenek ise 12 MP çözünürlük ve 1/2 inç alıcı boyutuna sahip bir kamera. Her iki kameranın da 4K ve RAW görüntüler çekmesi bekleniyor. Galaxy S6’nın kamerası zaten oldukça iyiydi dolayısıyla kamera konusunda firmanın bir eksiği yok.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.