Mobil

Galaxy S7'de Wi-Fi bağlantısını paylaşabilirsiniz

Samsung'un yeni telefonları Galaxy S7 ve Galayx S7 Edge'de mobil verinin yanı sıra Wi-Fi bağlantısını da paylaşmak mümkün.

Galaxy S7'de Wi-Fi bağlantısını paylaşabilirsiniz

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge 11 Mart itibaryle dünya piyasalarında yer almaya başladı. Yeni nesil telefonlar ülkemize ise 18 Mart’tan itibaren giriş yapacak. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in son kullanıcılara ulaşmasının ardından telefonlarda yer alan önemli yazılım özellkleri bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor.

SamMobile sitesinde yer alan habere göre Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Wi-Fi tekrarlayıcı/genişletici özelliği yer alıyor. Söz konusu özellik akla ilk olarak mobil dünyasında uzun zamandan beri kullanılan Wi-Fi hotspot özelliğini getirmiş olabilir, fakat Wi-Fi epeater (tekrarlayıcı) olarak isimlendirilen özellik mobil verinin aksine Wi-Fi bağlantısını başka cihazlarla paylaşılmasının önünü açıyor. Olayı basit bir örnekle açıklamak gerekirse; ev ya da işyerindeki arkadaşlarınız akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarını kablosuz modem yerine Galaxy S7 ya da Galaxy S7 Edge'e bağlayarak Wi-Fi bağlantısından yararlanabilecek.

1457846617_galaxy-s7-wi-fi-tethering-2-607x540.jpg

Wi-Fi bağlantınızı o an başkalarıyla paylaşmak istiyeyip, şifreyi hatırlayamadığınız durumda Wi-Fi tekrarlayıcı özelliği büyük kolaylık sağlayacaktır. 

Söz konusu özellikle şimdilik sadece Galaxy S7 ve Galayx S7 Edge modellerinde yer alıyor. Samsung bir süredir yayınladığı Android 6.0 güncellemesine Wi-Fi epeater (tekrarlayıcı) özelliğini dahil etmedi, ancak Güney Koreli şirketin ilerleyen dönemlerde yayınlacağı güncellemeler arasında Wi-Fi epeater özelliğinin yer alması bekleniyor. 
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.