Mobil

Galaxy S7'nin satışları zirvede

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S7'nin satışları oldukça iyi gidiyor.


Samsung'un geçtiğimiz ay tanıttığı yeni amiral gemisi modelleri Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge'in satışları iyi başladı. Önceki modellerde kullanıcıların şikayetçi olduğu noktaları yeni cihazlarında düzelten şirket S7 ailesiyle beklenen satış rakamlarının üzerine çıktı.

1459784384_galaxy-s7.jpg

Kesin olmayan ancak net rakamlara en yakın verilere göre Samsung kısa bir süre içinde 10 milyon adete yakın Galaxy S7 satışı yaptı. Üst seviye akıllı telefon pazarında satış oranlarının düşmesine rağmen Samsung'un üst seviye pazarında yükselişe geçmesi Samsung'un Galaxy S7 ailesiyle iyi bir başarı yakaladığını gösteriyor.

Analistlerin beklediği satış rakamlarının %50 seviyede üzerine çıkan Samsung'un pazar payının %16'nın altına ineceği tahmin ediliyordu. Birkaç yıldır özellikle üst segment tarafında kötü gidişatın hakim olduğu Samsung, Galaxy S7 ailesinin satışa çıkmasıyla beraber pazar payını %2.4 seviyesinde daha arttırarak %22'den daha yüksek pazar payıyla akıllı telefon piyasasındaki liderliğini koruyor. Samsung'u yaklaşık %16'lık pazar payıyla Apple ve yaklaşık %7'lik pazar payıyıla Huawei takip ediyor.


 
                              
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.