Mobil

Galaxy S7'ye ilişkin ilk bilgi: Samsung, Qualcomm işlemciye dönüş yapabilir

Güney Kore kaynaklı haberlere Galaxy S7'de iki farklı işlemci göreceğiz.


Galaxy S serisi için 12 aylık döngünün tamamlanmasına uzun bir süre var ancak Samsung cephesinde Galaxy S7 hazırlıkları başlamış görünüyor. Güney Kore menşeli ETNews sitesinin haberine göre Samsung “Jungfrau” kod ismine sahip Galaxy S7’nin geliştirilme sürecenin başlatmış. 

Sitenin iddiasına göre Galaxy S7’de Qualcomm cephesinden bir işlemci kullanılacak. Galaxy S6’da Exynos 7420 çözümüyle önemli bir iş çıkaran, Galaxy Note 5’te ise CPU, GPU, RAM, LTE modemi gibi önemli donanımları tek bir paket içerisinde sunan Exynos 7422 işlemcisini kullanmaya hazırlanan Samsung, Galaxy S7 için bir kez daha Qualcomm ile işbirliğine gidecek. 

Güney Koreli firma Galaxy S7'de sadece Qualcomm’a ait bir işlemi kullanmayacak. Telefonda, serinin önceki modellerinde olduğu gibi hem Exynos hem de Qualcomm işlemci kullanılacak.

Snapdragon 810’da baş gösteren ısınma sorunu nedeniyle en büyük iki müşterisinden biri olan Samsung’u kaybeden Qualcomm bu yılın sonunda Snapdragon 820 ile piyasaya hızlı bir giriş yapmayı hedefliyor. Snadpragon 820 büyük olasılıkla Galaxy S7’nin güç birimini oluşturan işlemcilerden biri olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.