Mobil

Galaxy S8 bataryasını kim üretecek?

Samsung, Galaxy S8'in bataryasını hangi tedarikçiden sağlayacak? Samsung, Galaxy Note 7'deki hataları yapacak mı?

Galaxy S8 bataryasını kim üretecek?

Galaxy note 7’nin patlama sorunları ile birlikte Samsung, telefonun üretimini durdurdu ve benzeri görülmemiş bir geri çağırma düzenledi. Şirket, Galaxy Note 7 patlamalarının nedenini henüz çözemedi ve Galaxy S8’de de aynı sorunları yaşamamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Galaxy S8 bataryasını kim üretecek?

Samsung, Galaxy note 7 patlamalarından sonra ilk geri çağırmada, bu patlamalar için hatalı pilleri sorumlu tuttu. Piller telefonun ısınmasına ve patlamasına ede olan tek bileşendir. Galaxy Note 7 pillerini Samsung SDI ve Çinli şirket ATL üretmişti ve şirket sorunun nereden kaynaklandığını hala çözemedi. Bu yüzden Samsung, yaklaşan amiral gemisi Galaxy S8 için yeni bir pil tedarikçisi düşünüyor.

1476944210_galaxy.jpg

Yeni gelen haberlere göre Samsung, LG Chem dahil olmak üzere çeşitli pil tedarikçilerine bakıyor. Eğer Samsung pil tedariki için LG ile anlaşırsa, aynı ülkeden rakibi ile ilk defa iş yapmış olacak.

Bakalım Samsung, Galaxy S8’de de bu pil sorunlarını yaşayacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.