Mobil

Galaxy S8, Bluetooth bağlantısında çığır açacak!

Galaxy S8 modelinde Bluetooth 5 teknolojisinin yer alacağı söyleniyor. Peki, Galaxy S8'de yer alması beklenen Bluetooth 5 ile neler yapılabilecek?


Samsung’un 2017 model amiral gemisi Galaxy S8 hakkında sızıntı ve söylentiler gelmeye devam ediyor. Görünen o ki Galaxy S8, birçok ilkleri beraberinde getirecek. Yeni gelen bir rapora göre Galaxy S8, son Bluetooth 5.0 özelliği ile birlikte gelecek.

Bluetooth 5.0 bir önceki Bluetooth 4.2 standardına göre; 2 kat daha hızlı, 4 kat daha fazla kapsama alanına sahip ve 8 kat daha hızlı veri aktarımı gerçekleştirebiliyor. IoT için önemli bir gelişme olan Bluetooth 5, cihazlar arasında hızlı bağlantı kurmanın yanında, kapsama alanının genişlemesi ile kablosuz iletişimde yeni bir devri başlatacak.

1481787747_s7-s8-bluetooth-2.jpg

Bluetooth Special Interest Group, Bluetoot 5.0’in ilk iki ve beş ay içerisinde cihazlarda kullanılacağını söyledi. Samsung Galaxy S8, yeni Bluetooth standardını ilk kullanan ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.